NASZA OFERTA

1 Sprzedaż kotłów, grzejników renomowanych marek: Viessmann, Vaillant, Rakoczy oraz Purmo.
2 Montaż - oferujemy bezpłatny montaż elementów centralnego ogrzewania.
3 Akcesoria

Zajmujemy się sprzedażą i montażem kotłów, grzejników centralnego ogrzewania na terenie województwa mazowieckiego. Wielokrotnie realizowaliśmy zlecenia montażowe w takich miastach jak: Warszawa, Piaseczno, Radom, Ostrołęka, Płock, Siedlce, Ciechanów, Mława oraz wiele innych.

OBSŁUGA KLIENTA

Pon-Pt 8:00 - 17:00
Sob - 9:00AM-15:00
tel. 795-262-323
e-mail: [email protected]

ABC techniki grzewczej

Wybór odpowiedniego systemu grzewczego i jego instalacja są sprawą ogromnej wagi. To, w jaki sposób zdecydują się Państwo ogrzewać swój dom, znacząco wpłynie nie tylko na komfort wszystkich jego mieszkańców, ale także na wysokość kosztów ponoszonych regularnie z tego tytułu.

Właśnie dlatego wybór najtańszych firm czy też urządzeń z marketów budowlanych nie jest najlepszym rozwiązaniem. Być może pozwoli to na uzyskanie iluzorycznych oszczędności, jednak podczas dłuższego użytkowania nieodpowiedniej instalacji grzewczej prawdopodobnie przyniesie to znaczne zawyżenie wydatków na energię cieplną oraz naprawy wadliwie działającego systemu grzewczego.

Warto zdawać sobie również sprawę, że błędy przy zagospodarowaniu kotłowni czy montażu pieca do centralnego ogrzewania mogą przynieść bardzo poważne konsekwencje, nawet zagrażające życiu lub zdrowiu.

Funkcjonalność decyduje przy wyborze kotłów i grzejników

Tylko właściwie dobrana i zamontowana instalacja grzewcza zapewni Państwu wygodę i niskie nakłady finansowe przez wiele długich lat.

Szukając odpowiedniego rozwiązania, warto pamiętać, że wydatki związane z ogrzewaniem domu i podgrzewaniem ciepłej wody w skali roku wynoszą bardzo często nawet od 80 do 90% wszystkich kosztów ponoszonych na utrzymanie domu jednorodzinnego. Dlatego warto zadbać, by były one jak najniższe i zainwestować w instalację grzewczą doskonałej jakości, idealnie dobraną do potrzeb domu, w którym Państwo mieszkają.

Wiemy, że wybór odpowiedniej instalacji grzewczej może okazać się niezwykle trudnym zadaniem, dlatego też w tym miejscu mogą zapoznać się Państwo z najważniejszymi pojęciami z tej dziedziny.

Podstawowe terminy związane z techniką grzewczą

  • Centralne ogrzewanie

Termin ten, to bardzo szerokie pojęcie. Oznacza system grzewczy, w którym główną rolę pełni woda ogrzewana przez kocioł, która następnie dostarczana jest do grzejników rozmieszczonych w całym domu.

Decydując o wyborze rodzaju centralnego ogrzewania, mogą Państwo wybierać spośród kilku rodzajów urządzeń:

  • kotłów olejowych – paliwem napędowym, jest w nich olej; są one bezobsługowe i w pełni zautomatyzowane, co znacząco przekłada się na komfort ich użytkowania; tego typu kotły są jednymi z najdroższych, jednak jeśli najważniejsza jest dla Państwa wygoda, to ich instalacja będzie idealnym wyborem;
  • kotłów gazowych – urządzenia tego typu zasilane są gazem. Można je bardzo łatwo zautomatyzować i przystosować do własnych potrzeb. Ogrzewanie gazowe jest nieco tańsze od olejowego, jednak wygoda użytkowania jest porównywalna;
  • kotłów na paliwo stałe – są one opalane węglem, drewnem lub innym rodzajem paliwa stałego. Tego typu urządzenia są jednymi z najtańszych, jednak komfort ich eksploatacji jest najniższy w porównaniu do instalacji olejowych i gazowych.

Wybierając odpowiedni rodzaj instalacji centralnego ogrzewania, należy również pamiętać, aby powierzchnia grzejników była odpowiednio dostosowana do temperatury przepływającej w nich wody. Im wyższa temperatura, tym mniejsze mogą być grzejniki. Ważne jest również odpowiednie zabezpieczenie centralnego ogrzewania.

  • Ogrzewanie podłogowe

Tego typu ogrzewanie staje się coraz popularniejsze. Może działać ono samodzielnie bądź też w połączeniu z grzejnikami umieszczonymi przy ścianach. Rozmieszczenie rur grzejnych pod posadzką zapewnia nie tylko efekt ciepłej podłogi, ale też równomierne rozprowadzenie ciepłego powietrza po całym pomieszczeniu.

  • Instalacja miedziana

Użycie rur miedzianych w instalacji centralnego ogrzewania może przynieść wiele korzyści. Instalacja tego typu jest niezwykle trwała i odporna na korozję, a przy tym o wiele lżejsza. Rury w instalacji miedzianej mają niewielką średnicę, dlatego też zajmują one mniej miejsca.

  • Instalacja plastikowa

Rury plastikowe użyte w instalacji CO są zdecydowanie tańsze niż miedziane, a przy tym nie rdzewieją i nie osadza się na nich kamień. Jednak niektóre z nich wykazują mniejszą odporność na wysokie temperatury.

Jeśli poszukują Państwo najlepszego rozwiązania, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą znaleźć najlepsze rozwiązanie.

TOP