NASZA OFERTA

1 Sprzedaż kotłów, grzejników renomowanych marek: Viessmann, Vaillant, Rakoczy oraz Purmo.
2 Montaż - oferujemy bezpłatny montaż elementów centralnego ogrzewania.
3 Akcesoria

Zajmujemy się sprzedażą i montażem kotłów, grzejników centralnego ogrzewania na terenie województwa mazowieckiego. Wielokrotnie realizowaliśmy zlecenia montażowe w takich miastach jak: Warszawa, Piaseczno, Radom, Ostrołęka, Płock, Siedlce, Ciechanów, Mława oraz wiele innych.

OBSŁUGA KLIENTA

Pon-Pt 8:00 - 17:00
Sob - 9:00AM-15:00
tel. 795-262-323
e-mail: [email protected]

FAQ

Mamy nadzieję, że poniższe odpowiedzi na poszczególne pytania wyjaśnią Państwa wszelkie wątpliwości. Inne pytania prosimy kierować telefonicznie lub na adres mailowy – dane dostępne w zakładce ‚kontakt‚.

Czy wymiana kotła C.O. w domowej instalacji wymaga też wymiany wszystkich grzejników?

Proponowane przez nas kotły C.O. dobrze współpracują zarówno ze starszymi typami grzejników, jak i z najnowszymi modelami, nie ma zatem konieczności wymiany grzejników, jeśli są one sprawne. Argumentem za wymianą może być chęć odnowienia całej instalacji i skorzystanie z innowacyjnych, bardziej wydajnych i dających oszczędności rozwiązań w dziedzinie grzejników.

Czy wymiana kotłów gazowych lub kotłów na paliwa stałe wiąże się ze zmianą całej instalacji?

Kotły Vaillant, Viessmann oraz Rakoczy można montować zarówno do nowych instalacji centralnego ogrzewania np. w przypadku budowy domu, jak też do starszych, użytkowanych już wcześniej, jeśli są sprawne i działają prawidłowo.

Jaki wpływ ma wilgotność drewna lub węgla na jakość danego paliwa i proces spalania?

Paliwa do kotłów na drewno oraz kotłów na węgiel i jego pochodnych powinny być odpowiednio przygotowane, zanim zostaną użyte. Efektywne spalanie może zachodzić tylko przy udziale suchego drewna, czy węgla, ponieważ w przypadku paliw wilgotnych część energii uzyskanej podczas spalania wykorzystana jest na odparowanie zbędnej wody z danego paliwa. Węgiel i drewno trzeba więc przechowywać w suchych warunkach, a czasami też sezonować.

Jak istotna jest sprawność danego kotła?

Sprawność kotłów C.O. to podstawowa wartość określająca wydajność energetyczną danego kotła wyrażona w procentach. Ciepło zawarte w spalinach wpływa na działanie pieca i cały proces ogrzewania pomieszczeń. Zależy to między innymi od jakości paliwa oraz regulacji danego kotła. W kotłach kondensacyjnych wartość ta może przekroczyć 100% dzięki dodatkowej ilości ciepła uzyskanej przy skraplaniu pary wodnej.

Czy sprawność kotłów jest odpowiednio badana? Jak wiarygodne są wyniki?

W kotłach Vaillant, Rakoczy, czy Viessmann podana sprawność jest wiarygodna, ponieważ nie ma potrzeby zawyżania wyników. Kotły kondensacyjne wysokiej klasy tracą zaledwie 2-3% energii zawartej w danym paliwie, dlatego proces ogrzewania przebiega sprawnie i w perspektywie niesie ze sobą oszczędności.

Jakie badania sprawności kotłów są wiarygodne?

Wartości, którym można wierzyć powinny być oparte o konkretne badania i testy na ich potwierdzenie. Jest to niezbędne także ze względu na różne sposoby pobierania pomiarów. Na przykład sprawność kotłów C.O. ustalona wg norm budowlanych będzie wartością zawyżoną. Przy zakupie kotła na drewno, ekogroszek i innych warto sprawdzić, jak została policzona jego sprawność.

Jakie paliwa są najlepsze do kotłów centralnego ogrzewania?

Najbardziej powszechnym paliwem jest węgiel oraz drewno. Dużą popularnością cieszą się też kotły na pellet oraz ekogroszek, ponieważ są to surowce niedrogie i odnawialne, służą więc domowemu budżetowi, a także środowisku. Należy jedynie wybrać paliwo wysokiej jakości. Znaczna część instalacji C.O. to instalacje z piecem kondensacyjnym na gaz ziemny. Obniżają one temperaturę spalin zwiększając sprawność pracy.

Na czym polega zautomatyzowanie spalania w kotłach C.O.?

Kotły podajnikowe dzięki zautomatyzowaniu spalania pozwalają na niemal bezobsługowe użytkowanie tych urządzeń. Przykładem mogą być kotły na ekogroszek Rakoczy, wyposażone w podajnik ślimakowy. Po załadowaniu do kotła odpowiedniej porcji paliwa można je uzupełniać co 2-5 dni, ponieważ w międzyczasie sterujący kotłem system będzie samodzielnie pobierał optymalną ilość paliwa.

 

TOP