NASZA OFERTA

1 Sprzedaż kotłów, grzejników renomowanych marek: Viessmann, Vaillant, Rakoczy oraz Purmo.
2 Montaż - oferujemy bezpłatny montaż elementów centralnego ogrzewania.
3 Akcesoria

Zajmujemy się sprzedażą i montażem kotłów, grzejników centralnego ogrzewania na terenie województwa mazowieckiego. Wielokrotnie realizowaliśmy zlecenia montażowe w takich miastach jak: Warszawa, Piaseczno, Radom, Ostrołęka, Płock, Siedlce, Ciechanów, Mława oraz wiele innych.

OBSŁUGA KLIENTA

Pon-Pt 8:00 - 17:00
Sob - 9:00AM-15:00
tel. 795-262-323
e-mail: [email protected]

Kotły Kołton

Kocioł Bio Pellmax Premium

Kocioł Bio Pellmax PremiumPrzystosowany do wydajnego spalania pelletu kocioł Bio Pellmax Premium o mocy od 16 do 64 kW, to propozycja skierowana do odbiorców szukających najwyższej jakości wykonania. Gruba na 6 mm atestowana blacha kotłowa, palnik wykonany z wyselekcjonowanej stali żaroodpornej i dopracowana elektronika sprawiają, że komfortowe użytkowanie będzie możliwe przez wiele lat od zamontowania. Trwałość i przemyślany projekt kotła to również jego niewątpliwe zalety.

Producent zdecydował się na wykorzystanie autorskiego rozwiązania w postaci mechanizmu czyszczącego, umieszczonego w płytowym wymienniku. Element ten jest jednocześnie turbulatorem spalin i narzędziem do automatycznego utrzymania czystości wewnątrz kotła, co w znaczącym stopniu przyczynia się do uzyskania efektu bezdymnego spalania. Wartą uwagi jest również najwyższa, piąta klasa według normy PN-EN 303-5:2012, którą kocioł otrzymał m.in. dzięki wysokiemu poziomowi sprawności, utrzymującemu się w granicach 91,9%.

Zdecydowanym atutem kotła na pellet Bio Pellmax Premium jest również zastosowany przy nim sterownik, oferowany wraz z intuicyjnym oprogramowaniem. Dzięki możliwości podpięcia go do Internetu, użytkownik otrzymuje możliwość zdalnego sprawdzania i modyfikacji parametrów kotła. Elektronika bez problemu współpracuje z wieloma rodzajami pomp, regulatorami pokojowymi marki Kołton oraz dodatkowymi zaworami. Istnieje także możliwość rozbudowy o moduł GSM.

 

Kocioł PellKompakt

Kocioł PellKompaktKocioł na pellet PellKompakt, to wysokiej klasy urządzenie dostępne w wersjach od 11 do 24 kW. Jego największym atutem są niewielkie rozmiary, pozwalające na umieszczenie nawet w ciasnych i mało ustawnych pomieszczeniach. Kocioł ten jest idealną propozycją dla osób, które chcą dokonać modyfikacji kotłowni w niewielkim domu jednorodzinnym lub budując dom z ograniczonym miejscem na pomieszczenia techniczne.

Niewielkie rozmiary kotła Kołton PellKompakt kryją wiele udogodnień i nowoczesnych rozwiązań  zarówno we wnętrzu, jak też w ogólnej jego budowie i zastosowanym osprzęcie. Wartą uwagi jest gruba i trwała blacha kotłowa (6 mm), z której wykonana jest całość konstrukcji. Na froncie urządzenia umieszczono obszerne drzwi, umożliwiające komfortowy dostęp do wnętrza pieca i ułatwiające jego szybkie czyszczenie. Wewnętrzna, trójciągowa konstrukcja oraz płomienicowo-płomieniówkowy wymiennik, pozwalają na uzyskanie wysokiej sprawności w trakcie spalania, utrzymującej się w granicach 88-90%.

W standardowym wyposażeniu odnajdujemy — oprócz palnika z obrotową komorą — wysokiej jakości nadmuchowy wentylator, a także sterownik ST-979, który można podłączyć do sieci za pomoczą złącza Ethernet. Elektronika jest w stanie obsłużyć do trzech pomp wodnych i aż dwa siłowniki zaworów mieszających. Komfortowa obsługa możliwa jest dzięki czytelnemu wyświetlaczowi umieszczonemu na froncie kotła, oraz intuicyjnemu oprogramowaniu, pozwalającemu na zdalny dostęp do modyfikacji ustawień pieca.

 

 

Kocioł Ecomatix

Kocioł Ecomatix

Ecomatix to kocioł na ekogroszek, przystosowany do spalania węgla o granulacji do 25 mm. Przeznaczony jest on do pracy w trybie ciągłym, bez konieczności wygaszania w trakcie sezonu grzewczego. Z powodzeniem może on służyć również do podgrzewania CWU w czasie letnim. Wyposażony jest w specjalny sterownik, pozwalający na w pełni automatyczną współpracę z pompami, termostatami, czujnikami a nawet modułem GSM pozwalającym na całkowicie zdalne zarządzanie jednostką.

Najciekawszym elementem kotła jest płytowa konstrukcja wymiennika wraz z mechanizmem czyszczącym. Retorta ma kształt stożka wraz z dodatkowymi otworami napowietrzającymi, a cała komora paleniska wyłożona jest ceramicznymi płytami, mającymi zoptymalizować przebieg spalania. Dzięki obecności sterownika czyszczenie wymiennika może przebiegać w trybie automatycznym. Innowacyjne rozwiązania we wnętrzu kotła pozwoliły na uzyskanie wysokiej, piątej klasy według normy PN EN 303-5:2012. Jest to jednocześnie gwarancja wysokiej sprawności (91,4 – 94,7%) i wysokiej jakości wykonania.

 

 

Kocioł Duox

Kocioł Duox

Duox jest klasycznym kotłem na ekogroszek z dwiema komorami spalania. Obszerna, górna przegroda pozwala na spalanie drewna i węgla w trybie zasypowym, gdzie ogrzewany jest stały ruszt wodny. Dolna komora zawiera palnik retortowy, do którego ekogroszek doprowadzany jest z obszernego zasobnika. Konstrukcja pieca obfituje w innowacyjne rozwiązania. Przykładem może być osadzenie rury kominowej w płaszczu wodnym, co pozwala na jeszcze efektywniejsze odzyskiwanie energii cieplnej ze spalin.

Kocioł Kołton Duox to nowoczesny sprzęt wyposażony w nowoczesny sterownik, który może współpracować z wieloma czujnikami i innymi elementami automatyki, w tym aż czterema pompami wodnymi. Elektronika kotła może zostać podłączona do Internetu w celu jeszcze wygodniejszego dla użytkownika dostępu do danych temperaturowych i ustawień.

Do dodatkowych funkcji pieca należy specjalny program spalania pelletu, którego aktywacja jest możliwa po zamontowaniu systemu gaszącego „Strażak„, będącego w opcjonalnym wyposażeniu oferowanym przez producenta. Kocioł Duox to także gwarancja najwyższej skuteczności spalania, osiąganej dzięki spełnieniu normy PN EN 303-5:2012 w najwyższej, piątej klasie.

 

Kocioł BioPellKompakt

Kocioł Kotłon BioPellKompakt to innowacyjna i nowoczesna konstrukcja, pozwalająca na komfortowe spalanie pelletu. Jego największą zaletą są niewielkie rozmiary, pozwalające na bezproblemowe umieszczenie pieca nawet w niewielkich i nieustawnych kotłowniach. Kocioł ten polecany jest szczególnie do domów o małym metrażu. Na szczególną uwagę zasługuje sposób montażu zasobnika, który przeprowadzony jest nad piecem. Dzięki temu oszczędność miejsca potrzebnego na montaż kotła PellKompakt osiągnęła najwyższy możliwy poziom.

Poza skromnymi gabarytami, urządzenie wyróżnia się sporymi możliwościami. Kocioł nastawiony jest na maksymalnie bezobsługową pracę, co potwierdza zastosowanie systemu automatycznego rozpalania i wygaszania. Użytkownik wspomagany jest także funkcją oczyszczania paleniska z pojawiającego się w procesie spalania żużla (produktu odpadowego). Całość sterowana jest przez nowoczesną i zaawansowaną automatykę. Osoba odpowiedzialna za obsługę pieca otrzymuje pełen dostęp do czynności konserwacyjnych z poziomu obszernych drzwi frontowych. Rurowy wymiennik zapewnia bezdymne i ekologiczne spalanie, potwierdzone najwyższą, piątą klasą według normy PN EN 303-5:2012, będącej wyznacznikiem jakości produktu.

 

Kocioł BIOPellmax

Kocioł PellKompaktOferta Kotłów firmy Kołton to szeroka gama produktów, obfitujących w innowacyjne rozwiązania. Kocioł BIOPellmax przeznaczony jest dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy od kotła na pellet oczekują maksimum możliwości, skutecznego spalania i wielu opcji rozbudowy. Kocioł ten może zostać wzbogacony o zasobniki przemysłowe o pojemności od 500 kg paliwa, aż do dwóch ton.

Konstrukcja kotła to przede wszystkim charakterystyczny w produktach marki Kotłon wymiennik płytowy, wyposażony w mechanizm czyszczący. Zastosowanie tego mechanizmu pozwala spełnić wiele funkcji związanych z ekologią – jak chociażby bezdymny proces spalania – czy też dobrym współczynnikiem odbioru ciepła, określanym parametrem sprawności na poziomie 91,9%.

Oprócz trwałych materiałów użytych do produkcji kotła, jak chociażby atestowana blacha o grubości 6 mm, BIOPellmax został wyposażony również w imponującą automatykę. Umieszczony w procesie budowy produktu sterownik ST-979 oferuje użytkownikowi duży i czytelny ekran, możliwość aktualizacji przez USB oraz wiele funkcji dostępnych także zdalnie.

TOP