NASZA OFERTA

1 Sprzedaż kotłów, grzejników renomowanych marek: Viessmann, Vaillant, Rakoczy oraz Purmo.
2 Montaż - oferujemy bezpłatny montaż elementów centralnego ogrzewania.
3 Akcesoria

Zajmujemy się sprzedażą i montażem kotłów, grzejników centralnego ogrzewania na terenie województwa mazowieckiego. Wielokrotnie realizowaliśmy zlecenia montażowe w takich miastach jak: Warszawa, Piaseczno, Radom, Ostrołęka, Płock, Siedlce, Ciechanów, Mława oraz wiele innych.

OBSŁUGA KLIENTA

Pon-Pt 8:00 - 17:00
Sob - 9:00AM-15:00
tel. 795-262-323
e-mail: [email protected]

Pompy ciepła

Utrzymująca się na wysokim poziomie popularność pomp ciepła sprawia, że to rozwiązanie pojawia się coraz częściej również w domostwach i innych obiektach naszych Klientów z Warszawy oraz okolicznych miast, a także z całej Polski. Tematyka odnawialnych źródeł energii od lat podnoszona jest zarówno przy okazji ekonomicznego ogrzewania, jak też dbania o środowisko i rezygnacji z używania paliw kopalnych. Biorąc pod uwagę dostępność różnych instalacji bazujących na pozyskiwaniu OZE, każdy użytkownik może wybrać odpowiednią dla siebie z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb, rodzaju budynku i działki, budżetu przeznaczonego na ten cel. Z naszą pomocą znajdziesz system optymalny.

Czym jest pompa ciepła i jakie modele sprzedajemy online

Pompa ciepła to część instalacji służącej do pozyskiwania energii z powietrza, gleby lub wody gruntowej. To urządzenie sprawia, że potencjał wybranej energii przetwarzany jest w stale powtarzających się procesach z udziałem podzespołów i układów znajdujących się wewnątrz pompy.

Prowadząc sklep internetowy wybieramy do naszej oferty rozwiązania sprawdzonych producentów, którzy dbają o udoskonalanie pomp ciepła tak, aby jeszcze lepiej spełniały swoje zadanie. Taka jest firma Kołton, z którą współpracujemy na tyle długo, aby mieć pewność, że warto polecać ją Klientom, możemy zaproponować również rozwiązania będące efektem połączenia sił marki Junkers i Bosch.

W sprzedaży mamy pompy powietrze-woda, między innymi:

 • Alezio S V200 6 MR/H marki Kołton, której główne atuty to:
  • wygodne przyłącza wyprowadzone ku górze, co sprzyja montażowi jednostki wewnętrznej przy samej ścianie lub w narożniku pomieszczenia,
  • ciche wentylatory osiowe oraz wysokowydajna sprężarka modulująca w jednostce zewnętrznej,
  • chroniony antykorozyjnie podgrzewacz ciepłej wody użytkowej o pojemności 177 litrów.
 • Airkompakt P1522 marki Kołton, która wyróżnia się:
  • prostą jednostką montowaną na zewnątrz i brakiem jednostki wewnętrznej, do której niezbędne byłoby prowadzenie przewodów,
  • możliwością współpracy z wieloma dodatkowymi źródłami ciepła od grzałki elektrycznej poprzez kotły na olej i paliwa stałe po kolektory słoneczne,
  • połączeniem pompy ciepła i dodatkowego źródła ogrzewania w inteligentny system, gdzie powietrze wykorzystywane jest w maksymalnym zakresie.
 • Comperss CS7000i AW 7 ORE jako wspólny system marki Junkers i Bosch:
  • naścienny moduł wewnętrzny to więcej miejsca na podłodze, co ma znaczenie zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach,
  • stała praca w temperaturze do -20oC oraz dodatkowa izolacja zimnochronna samej jednostki zewnętrznej,
  • komfort ogrzewania i chłodzenia o każdej porze roku dzięki energii z powietrza, zatem przy minimalizacji dodatkowych kosztów.

Odwiedź nasz sklep internetowy,
poznaj szczegóły i wybierz model najlepszy dla siebie.

Zobacz pompy ciepła >>

Oferujemy pompy ciepła powietrze/woda, w których źródłem energii jest powietrze z otoczenia. Wydajna jednostka zewnętrzna oraz estetyczny moduł zewnętrzny pozwalają maksymalnie wykorzystywać potencjał zawarty w powietrzu. Dlaczego ta wersja jest tak chętnie wybierana?

 • Powietrze dostępne jest wszędzie bez ograniczeń. Ten oczywisty aspekt ma kluczowe znaczenie na przykład tam, gdzie ilość wód gruntowych okazuje się niewystarczająca do zaspokojenia potrzeb danego domostwa.
 • Bez znaczenia jest rodzaj i wielkość działki. System nie wymaga wykonywania wykopów ani odwiertów czy podłączania kolektorów gruntowych. Łączenia wykonane z użyciem miedzianych rur to odporność na wszelkie czynniki atmosferyczne.
 • Relatywnie niski koszt inwestycji. Biorąc pod uwagę pozostałe rozwiązania (pompy woda/woda i ziemia/woda), to może okazać się najbardziej atrakcyjne finansowo właśnie dzięki uproszczonemu montażowi na niemal dowolnej posesji.
 • Działa sprawnie w skrajnie niskich i wysokich temperaturach. Przy srogich mrozach zwiększa się co prawda pobór energii elektrycznej do prawidłowego działania pompy, lecz nadal znaczny jest udział OZE w ogrzewaniu domu czy wody.
 • Zapewnia prostą, wygodną obsługę. Ustawienia parametrów można zmieniać na panelu dotykowym lub zdalnie – na przykład z aplikacją z telefonu.

Zależnie od modelu dane urządzenie może również pełnić rolę klimatyzatora, dlatego warto zainwestować w system, który sprawdza się przez cały rok i pozwoli na jeszcze większe oszczędności w Twoim budżecie.

Pompy ciepła Warszawa

Doradztwo, sprzedaż, montaż w Warszawie i okolicach

Dostosowując gamę naszych usług do potrzeb mieszkańców Warszawy i innych miast, zapewniamy profesjonalne usługi, z których korzystają zarówno osoby, które miały już wcześniej możliwość poznać atuty pomp ciepła, jak również Klienci znający z doświadczenia wyłącznie tradycyjne systemy centralnego ogrzewania, bez udziału odnawialnych źródeł energii. Z nami możesz porozmawiać o szczegółach, wybrać najkorzystniejszy dla siebie model pompy ciepła, a następnie zlecić jej dostawę i montaż.

Po pierwsze, zyskasz pewność, że są to instalacje wysokiej jakości. Renomowani producenci są najlepszym potwierdzeniem jakości oferowanych przez nas pomp powietrze-woda.

Po drugie, ustalisz dogodny termin prac. Dostarczamy całą instalację oraz wszystkie niezbędne narzędzia i urządzenia montażowe.

Po trzecie, przeprowadzimy niezbędny instruktaż, który pozwoli Ci sprawnie ustawiać parametry urządzenia, gdy będą potrzebne inne niż zaprogramowane podczas montażu.

 

Istotne różnice pomiędzy pompą ciepła powietrze-woda a pozostałymi

Każda pompa ciepła ma za zadanie wykorzystywać odnawialne źródła energii, lecz nie każda wykorzystuje powietrze z zewnątrz. Poza oferowanymi przez nas modelami powietrze-woda, na rynku dostępne są również wspomniane wyżej pompy:

 • woda-woda – pozyskuje energię z wód gruntowych, a temperatura tych wód wynosi od 7 do 12°C, zależnie od temperatury otoczenia;
  • do przeprowadzenia prac montażowych konieczne jest wykonanie odwiertów, z których jeden służy napływowi wody do pompy ciepła, drugi natomiast (szyb powrotu) odprowadza chłodną wodę z powrotem do gruntu;
  • co ważne, skład chemiczny wody gruntowej nie ulega zmianie, jest ona jedynie podgrzewana lub chłodzona, zależnie od momentu danego cyklu;
 • ziemia-woda – źródłem energii jest ziemia oraz ciepło w niej zakumulowane, w tym ciepło z jądra Ziemi (temperatura jądra naszej planety to 6500oC);
  • bez wykonywania odwiertów możliwy jest montaż na posesji co najmniej dwukrotnie większej niż metraż budynku i bez asfaltowej czy betonowej nawierzchni;
  • odwiertowy wymiennik ciepła stosuje się przy nawierzchniach sztucznie utwardzonych, w które nie może swobodnie wsiąkać woda z opadów.

Jak widać, system powietrze-woda jest najwygodniejszy pod względem jego instalowania. Wszystkie prace odbywają się bez wykonywania odwiertów, bez dodatkowych wytycznych co do rodzaju gruntu lub obszaru danej posesji. Dotychczasowe realizacje, między innymi z Warszawy, to wiele takich instalacji, a tym samym wielu zadowolonych użytkowników.

COP jako ważny parametr działania danej instalacji

Skrótem COP (ang. Coefficient of Performance) oznaczany jest współczynnik efektywności pompy ciepła, czyli iloraz ciepła oddawanego przez energię odnawialną oraz energii elektrycznej pobieranej przez pompę. W ten sposób liczona jest sprawność urządzenia. Wyższy współczynnik COP to więcej ciepła, które można wytworzyć przy zużyciu tej samej ilości energii elektrycznej. W nowoczesnych urządzeniach współczynnik ten jest zwykle wyższy niż 5, co dla najwyższej wartości oznacza, że na 5 jednostek energii odnawialnej pompa pobiera tylko jedną jednostkę energii elektrycznej.

Zawsze warto mieć na uwadze, że że COP pompy ciepła i COP całego systemu grzewczego mogą się od siebie znacznie różnić. Urządzenia marki Kołton a także sygnowane marką Junkers i Bosch mają optymalny współczynnik COP, stanowią więc odpowiednie dopełnienie również starszych źródeł górnych, jak ogrzewanie podłogowe i innych.

Popularność pomp ciepła widoczna również w statystykach

Wśród wielu badań prowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny znajdują się również te dotyczące odnawialnych źródeł energii. W danych za rok 2018 widać, że w skali roku udział energii ze źródeł odnawialnych w końcowym zużyciu energii brutto wyniósł 11,16%, czyli wzrósł o 0,26%. Ogółem w latach 2014 – 2018 był to wzrost z 12,12% do 14,31%.

Biopaliwa stałe stanowiły 68,88% wszystkich wykorzystanych źródeł energii odnawialnej, lecz niezbędne do działania pomp ciepła wiatr, woda gruntowa oraz energia ziemi również dały imponujący wynik, łącznie 14,75%.

Warto zwrócić uwagę na uchwały antysmogowe, które mają wpływ na możliwość otrzymania dotacji. Dla mieszkańców Warszawy, którzy zdecydują się zamienić dotychczasowe ogrzewanie paliwem stałym na odnawialne źródła energii, jest to kwota do 12 tysięcy złotych, zależnie od rodzaju budynku oraz skali inwestycji. Tak istotne wsparcie może być również dla Ciebie kluczowym argumentem.

Dowiedz się więcej o pompach ciepła do budynków tradycyjnych i energooszczędnych

Bez względu na to, czy Twój dom lub inny obiekt wybudowany został wiele lat temu, czy dopiero powstanie i będzie to budynek energooszczędny lub pasywny, z szerokiej gamy pomp ciepła możesz wybrać taką, która będzie odpowiedzią na konkretne potrzeby. Wygoda użytkowania, dbałość o środowisko oraz realne oszczędności to zaledwie początek listy zalet.

O szczegółach możesz porozmawiać w naszej siedzibie niedaleko Warszawy lub skontaktować się telefonicznie/mailowo. Dołącz do grona zadowolonych Klientów firmy Technika Grzewcza i Sanitarna, zapraszamy.

TOP