NASZA OFERTA

1 Sprzedaż kotłów, grzejników renomowanych marek: Viessmann, Vaillant, Rakoczy oraz Purmo.
2 Montaż - oferujemy bezpłatny montaż elementów centralnego ogrzewania.
3 Akcesoria

Zajmujemy się sprzedażą i montażem kotłów, grzejników centralnego ogrzewania na terenie województwa mazowieckiego. Wielokrotnie realizowaliśmy zlecenia montażowe w takich miastach jak: Warszawa, Piaseczno, Radom, Ostrołęka, Płock, Siedlce, Ciechanów, Mława oraz wiele innych.

OBSŁUGA KLIENTA

Pon-Pt 8:00 - 17:00
Sob - 9:00AM-15:00
tel. 795-262-323
e-mail: [email protected]

3 sposoby na sfunkcjonalizowanie grzejników łazienkowych

Nowoczesne grzejniki łazienkowe Warszawa

Grzejniki są koniecznymi elementami w wielu pomieszczeniach. Ich obecność może być kłopotliwa, jeśli są to pomieszczenia niewielkie, jak łazienki. Jednak obecnie, kiedy mamy tak duży wybór grzejników typowo łazienkowych, możemy wkomponować je w wystrój tak, że będą nie tylko użyteczne jako punkty dostarczające ciepło, ale też jako funkcjonalne elementy przestrzeni łazienki. W tym artykule podpowiadamy, jak to zrobić.

Grzejniki łazienkowe – wybór na etapie projektu

Na etapie projektowania łazienki możemy zdecydować, czy chcemy mieć:

  • grzejniki klasyczne,
  • dekoracyjne.

Jeśli zdecydujemy się na modele nietradycyjnie, czyli niemocowane do ściany, możemy wybrać grzejnik łazienkowy do postawienia na podłodze – w ten sposób powstanie rodzaj ażurowej ścianki działowej o dużych walorach estetycznych.

Grzejniki łazienkowe – wybór modelu

Jeśli chodzi o modele grzejników, możemy wybrać:

  • białe lub w kolorze,
  • chromowane.

Jeśli zależy nam na tym, by w łazience było ciepło (na przykład wtedy, kiedy jest ona pomieszczeniem narożnym lub posiada spore okna), warto wybrać modele niechromowane, gdyż te cechuje słabsza emisja ciepła.

Warto wybrany grzejnik łazienkowy zaopatrzyć w:

  • termostat – nowoczesne modele mają termostaty w standardzie, pozwalają one na swobodne regulowanie temperatury w pomieszczeniu,
  • grzałkę elektryczną – modele grzejników wodnych mogą być w taką grzałkę doposażone, natomiast wodno-eletryczne już będą ją miały; grzałka pozwala na korzystanie z grzejnika niezależnie od pory roku, co świetnie sprawdza się przy dosuszaniu ręczników czy wtedy, kiedy trzeba dogrzać pomieszczenie w chłodne wieczory jesienią czy wiosną, gdy ogrzewanie nie jest używane.

Stary grzejnik łazienkowy Warszawa

Grzejniki łazienkowe – akcesoria do urządzonych pomieszczeń

Jeśli natomiast nie planujemy większych zmian w naszej łazience, ale chcielibyśmy stworzyć sobie więcej miejsca do wykorzystania, warto zapatrzeć się w klika akcesoriów, dzięki którym optymalnie wykorzystamy przestrzeń przy grzejniku.

Sprawdzą się w takich sytuacjach:

  • wieszaki na ręczniki – mają one kształt haczyków, które umieszcza się na rurkach łazienkowego grzejnika; z powodzeniem można je wykorzystywać do zawieszenia ręczników po kąpieli – w ten sposób szybko wyschną; a gdy zawiesimy je przed kąpielą – będą na nas czekały przyjemnie ciepłe ręczniki;
  • suszarka składana – niewielka składana suszarka, którą specjalnymi uchwytami zakłada się za rurkę grzejnika łazienkowego, przyda się, by wysuszyć niewielkie części garderoby; po skończonym suszeniu suszarkę składa się tak, że przylega do grzejnika, więc nie będzie zajmowała miejsca;
  • półeczka na łazienkowe przybory – na grzejnikach można zawiesić także metalowe lub plastikowe półeczki na rzeczy, które chcielibyśmy mieć pod ręką, jak szampony czy odżywki.

Masz sporo możliwości

Jak widać, mamy sporo możliwości sfunkcjonalizowania grzejników w łazienkach. Warto o tym pomyśleć, by ułatwić sobie korzystanie z tego pomieszczenia, a jednocześnie sprawić, by prezentowało się ono estetycznie.

Jeśli zależy Ci na tym, by Twoje grzejniki montował solidny fachowiec, poznaj w innym artykule na naszym blogu 5 cech kompetentnego hydraulika.

TOP