NASZA OFERTA

1 Sprzedaż kotłów, grzejników renomowanych marek: Viessmann, Vaillant, Rakoczy oraz Purmo.
2 Montaż - oferujemy bezpłatny montaż elementów centralnego ogrzewania.
3 Akcesoria

Zajmujemy się sprzedażą i montażem kotłów, grzejników centralnego ogrzewania na terenie województwa mazowieckiego. Wielokrotnie realizowaliśmy zlecenia montażowe w takich miastach jak: Warszawa, Piaseczno, Radom, Ostrołęka, Płock, Siedlce, Ciechanów, Mława oraz wiele innych.

OBSŁUGA KLIENTA

Pon-Pt 8:00 - 17:00
Sob - 9:00AM-15:00
tel. 795-262-323
e-mail: biuro@kotlygrzejniki.pl

Grzejniki łazienkowe – wodne czy elektryczne

grzejnik elektryczny na ścianie zielonej

Grzejniki łazienkowe są niezbędne w każdej łazience. Przydadzą się nawet wtedy, gdy mamy ogrzewanie podłogowe. W sklepach znajdziemy ogromny wybór grzejników łazienkowych wodnych i elektrycznych. Czasami nie wiadomo, na który model warto się zdecydować. W celu ułatwienia podjęcia słusznej decyzji sprawdźmy zalety i wady grzejników wodnych oraz elektrycznych.

Grzejniki łazienkowe wodne

Grzejniki łazienkowe wodne występują zazwyczaj w formie drabinki. To najczęściej stosowane rozwiązanie grzewcze w łazienkach. Grzejnik łazienkowy jest odpowiednio zaimpregnowany, dzięki czemu wykazuje dużą odporność na wilgoć. Natomiast budowa drabinkowa daje dużo miejsca do wieszania ręczników lub prania. Grzejniki wodne mają ciekawe kształty i kolory. Dzięki temu pełnią funkcję dekoracyjną. Różnią się nie tylko kształtem, ale również sposobem podłączenia. W sklepach znajdziemy grzejniki centralne, dolne lub boczne. Przy zakupie zwróćmy uwagę również na maksymalną moc grzewczą, a także możliwość podłączenia grzałki.

 

grzejnik łazienka niebieska

Grzejniki łazienkowe elektryczne

Grzejniki elektryczne do łazienki muszą być odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią i wodą. Na grzejniku łazienkowym mamy umieszczone oznaczenie dotyczące sposobu instalacji, a także jesteśmy informowani o zachowaniu odpowiedniej odległości od kabiny prysznicowej, umywalki, czy wanny.

W łazience można stosować elektryczne grzejniki konwekcyjne ścienne. Ten rodzaj grzejników ogrzewa powietrze, które unosi się do góry. W tego typu grzejnikach często stosowany jest wentylator pobudzający obieg powietrza w pomieszczeniu. To rozwiązanie pozwala ogrzać łazienkę w bardzo krótkim czasie. Grzejniki elektryczne sprawdzają się jako ogrzewanie wspierające ogrzewanie centralne, są również niezastąpione w sezonie letnim.

Innym, znanym rodzajem elektrycznych grzejników łazienkowych są promienniki. W tym przypadku elementem grzejnym jest płyta z obwodem grzejnym, elementy grzewcze są chronione ażurową osłoną. Przykładem tego typu grzejników promiennikowych mogą być płyty marmurowe z zatopioną grzałką ceramiczną. Tutaj grzałka jest przymocowana od strony ściany. Największą zaletą tego rozwiązania jest długie oddawanie ciepła przez marmur, nawet długo po wyłączeniu grzejnika.

Elektryczne grzejniki drabinkowe ogrzewają pomieszczenie, a także umożliwiają wygodne suszenie ręczników lub wypranych rzeczy. Ze względu na tę ostatnią funkcję, są często nazywane suszarkami łazienkowymi. Wyglądem bardzo przypominają grzejniki wodne co, dlatego na pierwszy rzut oka można je pomylić. Jednak różni ich budowa wewnętrzna. Wewnątrz grzejnika elektrycznego mamy elementy grzejne, a także czujniki temperatury. Do grzejnika jest przymocowane pokrętło regulacyjne, które umożliwia ustawienie odpowiedniej temperatury. W przypadku droższych modeli, grzejnik może mieć wbudowany specjalny programator albo model oszczędnościowy.

Grzejniki łazienkowe wodno-elektryczne

W łazience najczęściej montowane są elektryczne drabinki grzejnikowe, które można podłączyć do instalacji CO. Grzejnik drabinkowy wodno-elektryczny może działać również poza sezonem grzewczym. Wystarczy podłączyć go do prądu. W tego typu grzejnikach oprócz wody, mamy grzałkę nurkową. Elektroniczny termostat umożliwia pracę grzejnika w lecie.

W sklepach mamy duży wybór elektrycznych grzejników łazienkowych, różnią się kształtem, budową, a także wymiarami i mocą elementu grzejnego.

Za grzejnikami wodnymi przemawia ich uniwersalność i duża wydajność cieplna w czasie sezonu grzewczego. Natomiast ich minusem jest brak możliwości oddawania ciepła latem. W przypadku grzejników elektrycznych zaletą jest szybkie nagrzewanie grzejnika i możliwość włączenia o każdej porze roku. Jedynym minusem elektrycznych grzejników łazienkowych jest ich mała moc i średnia wydajność. Z tego powodu mogą pełnić rolę ogrzewania uzupełniającego, a nie podstawowego. Najlepszym rozwiązaniem jest ostatni przykład, czyli grzejnik wodno-elektryczny, który łączy w sobie komfort użytkowania oraz dekoracyjny wygląd.

TOP