NASZA OFERTA

1 Sprzedaż kotłów, grzejników renomowanych marek: Viessmann, Vaillant, Rakoczy oraz Purmo.
2 Montaż - oferujemy bezpłatny montaż elementów centralnego ogrzewania.
3 Akcesoria

Zajmujemy się sprzedażą i montażem kotłów, grzejników centralnego ogrzewania na terenie województwa mazowieckiego. Wielokrotnie realizowaliśmy zlecenia montażowe w takich miastach jak: Warszawa, Piaseczno, Radom, Ostrołęka, Płock, Siedlce, Ciechanów, Mława oraz wiele innych.

OBSŁUGA KLIENTA

Pon-Pt 8:00 - 17:00
Sob - 9:00AM-15:00
tel. 795-262-323
e-mail: biuro@kotlygrzejniki.pl

Jak dbać o grzejniki pokojowe?

czym czyścić grzejnik

Chcesz, aby grzejniki pokojowe służyły przez długie lata? Nie żółkły, długo zachowały ładny wygląd? Poniżej przedstawiamy kilka porad dotyczących odpowiedniej konserwacji grzejników. Stosując się do naszych wskazówek, z pewnością posłużą przez wiele lat i zachowają świetny wygląd.

Czyszczenie grzejników

Na grzejnikach pokojowych zbiera się ogromna ilość kurzu. O ich czyszczeniu powinni pamiętać szczególnie alergicy, ponieważ ciepłe powietrze unosi się do góry razem z zalegającym na nich kurzem. Grzejniki wystarczy przetrzeć raz na jakiś czas wilgotną szmatką. Ważne, aby była miękka. Do czyszczenia powierzchni grzejników aluminiowych i stalowych nie używamy szorstkich gąbek, ostrych środków czyszczących i zmywaków. W przeciwnym przypadku możemy porysować grzejnik i uszkodzić jego powierzchnię.

Zanim umyjemy grzejnik, trzeba go wyłączyć i pozostawić do ostygnięcia. Do mycia grzejnika nie używamy płynów z zawartością acetonu i innych środków żrących. Takie środki chemiczne naruszają całą powłokę lakierniczą. Najlepiej umyć grzejnik wodą z płynem do mycia naczyń.
Przy odkurzaniu podłogi powinniśmy uważać, aby nie obić grzejnika rurą od odkurzacza.

Malując ściany lub wykonując inne remonty, możemy łatwo trwale pobrudzić lub uszkodzić grzejnik. W celu zminimalizowania ryzyka zniszczenia grzejnika powinniśmy zabezpieczyć go przy pomocy foli ochronnej. Folię zdejmujemy dopiero po zakończeniu remontu. Ewentualne oczyszczanie grzejnika z zaschniętego cementu będzie wymagało użycia ostrego narzędzia, a to przyczyni się z kolei do zarysowania grzejnika.

Tak delikatne powierzchnie mają zazwyczaj grzejniki aluminiowe i stalowe. Powyższe zasady nie dotyczą mycia grzejników żeliwnych. Jeśli chcemy oczyścić z rdzy stary żeliwny grzejnik, możemy zeszlifować zardzewiałą warstwę. A następnie pomalować grzejnik farbą ftalową albo akrylową do metalu. Przy zakupie farby sprawdźmy jej wytrzymałość na wysokie temperatury. Najlepiej wybrać kolor inny niż biały, bo ten szybko zżółknie. Pamiętajmy, że grzejnik malujemy dopiero kiedy będzie zimny.

czyszczenie grzejnika odkurzacz

Jak dbać o grzejnik?

Po sprzątaniu nie wieszajmy mokrych ściereczek, które wcześniej były nasączone środkami żrącymi. Nawet po ich wypłukaniu część żrącej substancji na nich zostaje. Pozostałe cząsteczki detergentów mogą reagować z powłoką lakierniczą i doprowadzić do jej uszkodzenia. Naruszenie warstwy chroniącej przed korozją powoduje skrócenie żywotności grzejnika i późniejszych wycieki wody.

Każda rysa na grzejniku to uszkodzenie warstwy zabezpieczającej. Z czasem na zarysowaniu pojawią się ogniska korozji, przez co grzejnik będzie niszczał. Aby temu zapobiec, trzeba szybko zabezpieczyć rysę. Można to zrobić poprzez nałożenie specjalnej farby antykorozyjnej. Kupimy ją w małych opakowaniach, do których dołączone są specjalne pędzelki. Pomalowanie rysy farbą zabezpieczy grzejnik w tym miejscu przed wystąpieniem rdzy.

Ważne jest również zabezpieczenie grzejników od wewnątrz. Woda krążąca w instalacji centralnego ogrzewania przyczynia się do wystąpienia rdzy oraz kamienia wewnątrz grzejników. W celu zapobiegania korozji należy zastosować specjalny inhibitor. Czyli płyn o właściwościach antykorozyjnych. Wystarczy niewielka ilość płynu, aby zabezpieczyć grzejnik przed niszczącym działaniem wody.

Czyszczenie grzejników jest konieczne, nie tylko ze względów estetycznych. Dzięki regularnemu sprzątaniu kurz nie zakłóca pracy grzejnika, a w powietrzu nie unosi się zapach „przypalonego” kurzu. Możemy szybko zauważyć pierwsze rysy i zabezpieczyć grzejnik przed korozją. Sprzątanie grzejników pokojowych możemy sobie ułatwić dzięki specjalnej szczotce, przy pomocy której wyciągniemy kurz ze wszystkich zakamarków.

TOP