NASZA OFERTA

1 Sprzedaż kotłów, grzejników renomowanych marek: Viessmann, Vaillant, Rakoczy oraz Purmo.
2 Montaż - oferujemy bezpłatny montaż elementów centralnego ogrzewania.
3 Akcesoria

Zajmujemy się sprzedażą i montażem kotłów, grzejników centralnego ogrzewania na terenie województwa mazowieckiego. Wielokrotnie realizowaliśmy zlecenia montażowe w takich miastach jak: Warszawa, Piaseczno, Radom, Ostrołęka, Płock, Siedlce, Ciechanów, Mława oraz wiele innych.

OBSŁUGA KLIENTA

Pon-Pt 8:00 - 17:00
Sob - 9:00AM-15:00
tel. 795-262-323
e-mail: biuro@kotlygrzejniki.pl

Gdzie zamontować grzejniki dekoracyjne?

biały grzejnik ozdobny

Czas wymienić stare grzejniki na nowe? Zastanawiacie się nad konkretnym kształtem grzejnika, a czy sprawdzaliście już grzejniki dekoracyjne? Tego rodzaju grzejniki świetnie pełnią swoją pierwotną funkcję, jednocześnie dodają pomieszczeniu niezwykłego charakteru i uroku. Sprawdźcie, w których miejscach w domu warto je zamontować i na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Najlepsze miejsca do zamontowania grzejnika

Grzejnik dekoracyjny nie musi chować się za długą firaną. Jego niezwykły kształt i wygląd ma wartość dodaną, nie tylko ogrzewa pomieszczenia, ale również jest jego ozdobą. Pamiętajmy, że przy wyborze grzejnika dekoracyjnego powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy posiada Dop, czyli Deklarację Właściwości Użytkowych. Jest to potwierdzenie spełniania normy EN 442, w której są zawarte dopuszczalne osiągi oraz cechy grzejników.

Do obrotu na rynku krajowym dopuszcza go oznaczenie CE, które jest potwierdzeniem dopuszczenia produktu do użytkowania w budownictwie, a także potwierdza zgodność z normami europejskimi. Co więcej, na grzejniku dekoracyjnym powinna znaleźć się etykieta z takimi informacjami jak: wymiary, numer Dop, a także przeznaczenie i rodzaj grzejnika. Oczywiście, przy zakupie sprawdźmy, czy do produktu jest załączona instrukcja montażu.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze aspekty dotyczące montażu grzejnika:

  • Ściana z największą stratą ciepła – ogólnie przyjmujemy zasadę, że grzejnik pokojowy montujemy w miejscach, gdzie dochodzi do największych strat ciepła. Są to ściany zewnętrzne oraz przeszklenia w postaci okien i balkonów. Grzejnik nie powinien być umieszczony przy ścianie wewnętrznej, ponieważ to zmniejsza jego wydajność o 10%.
  • Odpowiednie wymiarygrzejnik ozdobny powinien mieć odpowiednie wymiary nie tylko ze względu na wydajność dostosowaną do pomieszczenia, w którym będzie umieszczony, ale również ze względów estetycznych. Grzejnik najlepiej prezentuje się, kiedy ma zbliżone wymiary do szerokości parapetu, pod którym jest zamontowany.

nowoczesny grzejnik dekoracyjny na tle nieba

  • Zrezygnuj z zabudowy – grzejnik nie powinien być zasłaniany firanami, zasłonami, czy meblami (sofa, stolik, szafka). Jakiekolwiek przysłonięcie grzejnika zmniejsza jego efektywność i utratę ciepła. Aby grzejnik był wydajny, musi mieć nieograniczony dopływ powietrza.
  • Grzejnik dekoracyjny na poddaszu – w takich miejscach ściany często są budowane pod skosem. W takiej sytuacji grzejniki pod oknami powinny być długie i wąskie. Jednak w przypadku poddasza możemy zainwestować w pionowe dekoracyjne wąskie grzejniki drabinkowe, które jednocześnie mogę pełnić funkcję ścianki działowej.

Grzejnik dekoracyjny przy ogrzewaniu podłogowym

Ogrzewanie podłogowe charakteryzuje się dużą bezwładnością, dlatego, jeżeli chcemy uzupełnić takie ogrzewanie grzejnikiem pokojowym, powinniśmy wybrać model o jak najmniejszej bezwładności i małej pojemności wodnej. Dzięki temu grzejnik szybko się nagrzeje, przez co temperatura pokojowa szybciej się podniesie.

Montując jakikolwiek grzejnik dekoracyjny, aluminiowy, czy stalowy zawsze musimy trzymać się podstawowych zasad. Grzejnik powinien być zamontowany minimum 10 cm nad podłogą. Pomiędzy grzejnikiem a parapetem powinno być minimum 10 cm wolnej przestrzeni. Najlepiej montować grzejniki w miejscach, gdzie są największe straty ciepła. I ostatnia, ważna rzecz, w przypadku ogrzewania podłogowego nie rezygnujmy z tradycyjnych grzejników, które pozwolą nam szybko poczuć komfortowe ciepło w domu.

TOP