NASZA OFERTA

1 Sprzedaż kotłów, grzejników renomowanych marek: Viessmann, Vaillant, Rakoczy oraz Purmo.
2 Montaż - oferujemy bezpłatny montaż elementów centralnego ogrzewania.
3 Akcesoria

Zajmujemy się sprzedażą i montażem kotłów, grzejników centralnego ogrzewania na terenie województwa mazowieckiego. Wielokrotnie realizowaliśmy zlecenia montażowe w takich miastach jak: Warszawa, Piaseczno, Radom, Ostrołęka, Płock, Siedlce, Ciechanów, Mława oraz wiele innych.

OBSŁUGA KLIENTA

Pon-Pt 8:00 - 17:00
Sob - 9:00AM-15:00
tel. 795-262-323
e-mail: [email protected]

Czym wyróżniają się kotły na pellet

Materiał typu pellet do spalania w kotle

Kotły na pellet uchodzą za urządzenia grzewcze, które spełniają wymogi tych, którym zależy na ogrzewaniu przyjaznym dla środowiska i oszczędnym. Czym wyróżniają się one spośród innego typu kotłów i co działa na ich korzyść – tego dowiesz się z dalszej lektury.

Pellet, czyli co i do jakiego kotła?

Pellet to wytwarzany głównie z trocin materiał opałowy, który ma formę granulatu o zróżnicowanej średnicy (6-8 mm). Do jego produkcji nie są wykorzystywane żadne sztuczne dodatki, dlatego jest bezpieczny dla środowiska. Niska emisja spalin decyduje o tym, że pellet uchodzi za jeden z najbardziej ekologicznych materiałów opałowych. Jego wartość opałowa porównywana jest do tej, którą charakteryzuje się drewno.

Jest też dość wygodny w użytkowaniu – pakuje się go w worki mieszczące 10-20 kg, co sprawia, że łatwo go transportować i składować. Ponadto łatwiej też, niż w przypadku składowania węgla, będzie utrzymać w czystości pomieszczenia, w których pellet jest przetrzymywany.

Ekologia także poza kotłownią

W wyniku spalania pelletów do atmosfery wydzielana jest taka sama ilość CO², jak ta, którą pochłaniają w czasie wzrostu drzewa, z których pellet powstaje, co oznacza, że bilans emisji dwutlenku węgla ma wartość zerową, a więc przyjazną środowisku. Ze względu na to, że pellet powstaje z odpadów drzewnych, w procesie jego spalania powstaje niewielka ilość popiołu, który w dodatku jest w 100% naturalny. Można go wykorzystać do nawożenia działkowej gleby.

 

Jak bardzo nowoczesny może być kocioł na pellet?

Nowoczesne funkcje kotłów na pellet przekładają się na komfort ich użytkowania. Po pierwsze – taki kocioł może pracować bezobsługowo nawet od kilku tygodni, zależnie od objętości wkładu i parametrów opalania. Oznacza to, że będzie pełnił swoją funkcję także podczas naszej dłuższej nieobecności. Dodatkowo, w tym czasie może być sterowany zdalnie, czyli za pośrednictwem komputera lub telefonu z dostępem do internetu.

Dzięki dużym zakresom regulacji, kotły można z łatwością dopasować do własnych potrzeb.

Rodzaje kotłów na pellet

Ocenia się, że kotły na pellet są urządzeniami o dużej sprawności, przekraczającej 90%. W naszej ofercie znajdziesz urządzenia o wyjątkowych walorach, dzięki którym będą sprawnie ogrzewały Twój dom. Na rynku dostępne są kotły jedno- i dwupaleniskowe, różniące się sposobem podawania paliwa – możemy to robić ręcznie lub skorzystać z opcji automatyzowanej w modelach, które wyposażone są w podajnik ślimakowy.

Kotły na pellet od renomowanych producentów

Dużym wzięciem cieszą się kotły firmy Rakoczy, która specjalizuje się w produkcji urządzeń grzewczych od czterech dekad.

W dedykowanej ogrzewaniu pelletowemu serii RAKOCZY CORTINA PELLET dostaniemy automatyczne kotły podajnikowe o mocy 14 kW, 21, kW, 28 kW. Są to urządzenia, które spełniają wytyczne przypisywane 5 klasie emisji oraz sprawności cieplnej, które określa norma PN-EN 303-5:2012 oraz unijna dyrektywa „Eco-Design Directive”.

Odznaczają się one:

Zasobnik przy kotle na pellet

 • efektywnością spalania na poziomie 94,9%,
 • wydajnym spalaniem wszystkich dostępnych rodzajów pelletu,
 • doskonale opracowanym systemem kontroli spalania, wykorzystującym czujniki optyczne,
 • cylindryczną komorą spalania z wkładem ceramicznym,
 • opatentowaną konstrukcją palnika,
 • automatycznym mechanizmem czyszczącym.

Klient vs marka

Nasi Klienci doceniają także zalety szerokiej oferty kotłów na pellet marki SAS, obecnej na polskim rynku od blisko 40 lat. W naszym sklepie dostępnych jest 5 linii tego producenta.

 • Automatyczne, wyposażone w podajnik kotły SAS BIOSOLID o mocy: 14, 19, 25, 36, 48 kW – spalają one biomasę za proca palnika SAS Multi Flame. W zakresie sprawności cieplnej oraz wartości emisji zanieczyszczeń spełniają standardy klasy 5 według normy PN-EN 303-5:2012.
 • Dwupaleniskowe kotły z podajnikiem SAS BIOSMART, moc: 10, 17, 23, 29, 36, 42, 48 kW – wyposażono je w palnik SAS Multi Flame oraz stalowy ruszt, umożliwiający palenie drewnem sezonowym. Przeznaczone są do domów o powierzchni 90-130 m².
 • Dwupaleniskowe kotły z podajnikiem SAS BIOSLIM z mocą: 14, 17, 29, 36, 42, 48 kW – posiadają palnik pelletowy SAS Multi Flame oraz ruszt wodny do zamiennego palenia drewnem sezonowym.
 • Dwupaleniskowe, wyposażone w podajnik kotły SAS BIOMULTI, wytwarzające moc: 17, 23, 29, 36, 42, 48, 72, 100 kW – posiadają pelletowy palnik SAS Multi Flame oraz umożliwiają opcjonalne palenie drewnem sezonowym przy pomocy rusztu wodnego.
 • Automatyczne kotły z podajnikiem SAS BIOGROECO, generujące moc: 17, 23, 29, 36, 42, 48, 72, 100 kW. Funkcjonują w oparciu o palnik pelletowy SAS Multi Flame. Paliwo doprowadzane jest do komory automatycznie, za pomocą podwójnego ślimaka napędzanego motoreduktorem.
 • Automatyczne kotły z podajnikiem SAS AGROECO, dostępna moc: 17, 23, 29, 36, 42, 48, 58, 68, 78 kW. Za podawanie paliwa odpowiada w tych modelach podajnik z napędzanym motoreduktorem, podwójnym ślimakiem.

Wymagania instalacyjne – kilka słów o kotłach w praktyce

Kotły na pellet wymagają pomieszczenia, które zapewni właściwą wymianę powietrza – normy wentylacji określane są odgórnie przepisami prawnymi. Nie są kłopotliwe w montażu. Należy je podłączyć przewodem sztywnym lub giętkim do klasycznego przewodu kominowego, charakteryzującego się sporym przekrojem i dużą wysokością.

Urządzenia tego typu sprawdzają się w budownictwie energooszczędnym, ponieważ powietrze doprowadzane jest bezpośrednio do komory spalania. Stawia się je na podłodze – jeśli jest ona wykonana z drewna lub innych łatwopalnych materiałów, dobrze osłonić ją blachą.

Jeśli wybieramy model pracujący automatycznie, konieczne będzie, by w jego pobliżu usytuowane było podłączenie do sieci elektrycznej.

Pomyśl o bezpieczeństwie – wybierz odpowiedni kocioł

Zwróć uwagę na to, by kocioł, który wybierzesz posiadał:

 • umieszczony na tabliczce znamionowej znak CE, który gwarantuje, że urządzenie zostało zaprojektowane i wykonane tak, by przy prawidłowej eksploatacji zapewniało bezpieczeństwo,
 • instrukcję dla instalatora oraz drugą dla użytkownika, w której zawarte będą zasady konserwacji,
 • ostrzeżenia w języku polskim umiejscowione na kotle i na opakowaniu, informujące między innymi o ograniczeniach użytkowych.

Funkcje kotłów na pellet zostały opracowane dla komfortu użytkowników

Kotły na pellet opracowane zostały jako urządzenia ekologiczne i niekłopotliwe w obsłudze. Można powiedzieć, że wyróżnia je właśnie komfort użytkowania, wynikający z możliwości zautomatyzowania działania takiego kotła. Sprawdza się to szczególnie w lokalizacjach, w których nie ma przyłącza do gazu ziemnego.

Ponadto ogrzewanie tego typu pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania nawet o połowę już w drugim sezonie grzewczym. Wszystko to wpływa na stale rosnącą popularność kotłów wykorzystujących pellet jako paliwo.

TOP