NASZA OFERTA

1 Sprzedaż kotłów, grzejników renomowanych marek: Viessmann, Vaillant, Rakoczy oraz Purmo.
2 Montaż - oferujemy bezpłatny montaż elementów centralnego ogrzewania.
3 Akcesoria

Zajmujemy się sprzedażą i montażem kotłów, grzejników centralnego ogrzewania na terenie województwa mazowieckiego. Wielokrotnie realizowaliśmy zlecenia montażowe w takich miastach jak: Warszawa, Piaseczno, Radom, Ostrołęka, Płock, Siedlce, Ciechanów, Mława oraz wiele innych.

OBSŁUGA KLIENTA

Pon-Pt 8:00 - 17:00
Sob - 9:00AM-15:00
tel. 795-262-323
e-mail: biuro@kotlygrzejniki.pl

Ekologiczne modele kotłów co: na co zwracać uwagę

Kocioł ekologiczny Warszawa

Ekologia w branży grzewczej jest coraz popularniejsza – tyleż ze względów środowiskowych, co praktycznych. Nowoczesne kotły są ekonomiczne, wydajne i zapewniają komfort obsługi. W tym wpisie zwracamy uwagę na to, co jest istotne przy wyborze ekologicznego kotła.

Co spala się w ekologicznych kotłach?

Zacznijmy od początku, czyli od tego, co jest paliwem w ekologicznych kotłach. Przede wszystkim jest to biomasa, która powstaje z odnawialnych źródeł roślinnych. Jej naturalne pochodzenie sprawia, że w wyniku spalania do atmosfery uwalniania jest niewielka – w porównaniu do tradycyjnych paliw – ilość dwutlenku węgla, co z kolei sprawia, że użytkownicy takich kotłów nie przyczyniają się do zwiększania efektu cieplarnianego, który tak bardzo niepokoi ekologów.

W kotłach tego typu mogą być więc spalane:

  • ekogroszek,
  • pellet,
  • brykiet,
  • ziarna zbóż,
  • słoma,
  • pestki owoców.

Dzięki specjalnej konstrukcji kotła, maksymalizowane jest wykorzystanie energii chemicznej, powstającej w czasie spalania. Dodatkowo, minimalizowana jest ilość paliwa potrzebnego do spalenia.

Ile miejsca potrzebuje kocioł ekologiczny

Ze względu na to, jak są zbudowane, kotły typu ekologicznego, wymagają więcej przestrzeni niż modele tradycyjne – po pierwsze na sam kocioł wraz z podajnikiem i po drugie – na składowanie biopaliwa potrzebnego na cały okres grzewczy. Szacuje się, że kotłownia, w której bez problemu zmieściłby się taki kocioł, powinna mieć około 50 metrów kwadratowych.

Jakość paliwa do kotłów ekologicznych?

Dobre urządzenie do spalania to jedynie połowa sukcesu. Równie ważne jest to, co będzie w nim spalane, bo biomasa biomasie nierówna. Spójrzmy tylko na ekogorszek – jako paliwo odznacza się on wysoką kalorycznością, co zawdzięcza niskiej zawartości siarki. Jednak w wielu miejscach można kupić tani ekogorszek pochodzący z importu, często nieoczyszczony. Będzie on miał jednak niższą kaloryczność, co w praktyce oznacza, że spadnie sprawność spalania, przy równoczesnym wzroście kosztów wytworzenia ciepła – będziemy po prostu potrzebować więcej paliwa.

Kotły ekologiczne Warszawa

Wygoda korzystania z koła ekologicznego

Urządzenia te są projektowane tak, by funkcjonowały w zasadzie bezobsługowo i nie wymagały wielu zabiegów – to dzięki podajnikowi, który uzupełnia się raz na kilka dni, i którego praca jest regulowana systemowo. Z punktu widzenia użytkownika ważne jest i to, że kocioł ekologiczny nie produkuje dużej ilości odpadów, a więc pozostałości po procesie spalania należy usuwać co kilka dni.

Dofinansowania na kotły ekologiczne

Rosnąca świadomość ekologiczna w społeczeństwie idzie w parze z działaniami odgórnymi. Planując wymianę pieca, warto więc pomyśleć o modelu kotła ekologicznego, ponieważ można na taką inwestycję uzyskać dofinansowanie poprzez urząd gminy, który ma na ten cel do dyspozycji środki samorządowe, krajowe lub unijne. Terminarz i formalności są dość meandryczne, ale ostatecznie wysokość dofinansowania rekompensuje te niedogodności.

W wielu kwestiach związanych z instalacją grzewczą pomoże nam doświadczony hydraulik

TOP