Funkcjonalne rozwiązania w kotłach gazowych
Kotły gazowe słusznie uchodzą za wygodne w użytkowaniu i z łatwością dopasowujące się do potrzeb współczesnych domów, co zawdzięczają nowoczesnej technologii, która zapewnia różnorodność modeli. Poniżej przedstawiamy najlepsze z punktu widzenia użytkownika rozwiązania, pozwalające na wygodne korzystanie z kotłów.
Jakie kotły gazowe mamy do wyboru?
Gazowe urządzenia do ogrzewania możemy podzielić na dwa typy:
- jednofunkcyjne – pozwalają one na ogrzewanie i wody z instalacji grzewczej oraz tej przeznaczonej do użytku domowego – znajdują się one w osobnych pojemnikach; istnieje możliwość ustalenia temperatury, do której ogrzewana będzie woda, dzięki czemu zyskujemy ciągły dostęp do ciepłej wody;
- dwufunkcyjne – w tych modelach woda użytkowa ogrzewana jest w sposób przepływowy, czyli wtedy, kiedy jest pobierana; dodatkowo osobno podgrzewana jest woda do instalacji grzewczej.
Dzięki temu, że mamy do wyboru dwa rodzaje kotłów, możemy dobrać je pod kątem użytkowym do wielkości domu oraz ilości łazienek. Dobrze jest wstępną kalkulację dotyczącą dostarczanej przez kocioł ilości ciepła skonsultować z profesjonalnym instalatorem lub doświadczonym hydraulikiem.
W ten sposób zoptymalizujemy nasze urządzenie.
Kotły zaprojektowane dla Twojego bezpieczeństwa
Wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowania kotła gazowego wynika z tego, że posiada on komorę spalania typu zamkniętego. Oznacza to, że powietrze niezbędne w procesie spalania doprowadzane jest do komory za pomocą specjalnego przewodu. Natomiast spaliny wyprowadzane są na zewnątrz budynku za pomocą drugiego przewodu. Proces ten wspomaga wentylator. W ten sposób mamy odizolowaną od pomieszczeń użytkowych komorę spalania, w wyniku czego nie istnieje praktycznie ryzyko zatrucia dwutlenkiem węgla.
Ponadto kotłownia jest czysta, ponieważ nie wydostaje się do niej dym.
Zautomatyzowana praca
Nowoczesne modele kotłów posiadają systemy autoanalizy gazu. Ich funkcją jest nieprzerwana analiza, pozwalająca na optymalizowanie spalania. System samoczynnie dopasowuje się do rodzaju dostarczanego do kotła gazu, ustalając najwyższą sprawność z towarzyszącą jej najniższą emisją zanieczyszczeń.
Kotły gazowe, które współpracują
Nowoczesne modele kotłów projektowane są tak, by mogły współpracować:
- pompami ciepła i kolektorami typu słonecznego, co ma walory ekonomiczne – pozwala obniżyć koszty ogrzewania,
- tłumikami uderzeń hydraulicznych na obiegu centralnego ogrzewania, co umożliwia bezproblemowe podłączanie nowych urządzeń do instalacji starego typu.
Kotły gazowe kompatybilne z urządzeniami mobilnymi
Takie urządzenia posiadają moduły:
- komunikacji internetowej
- regulacji systemowej,
dzięki którym mogą być zdalnie sterowane przez mobilne urządzenia, takie jak smartfon czy tablet, notebook. Zdalnie przeprowadzimy także diagnostykę kotła, więc serwisant przyjedzie już do naprawy, a nie do rozpoznania problemu, co znacznie skraca cały proces.
Funkcjonalność środowiskowa
Kotły gazowe są przyjazne dla środowiska, ponieważ spaliny, które powstają w czasie spalania gazu są wśród produktów spalania powstających w tradycyjnych kotłach najczystsze.
Funkcjonalność potwierdzona
O tym, czy funkcjonalności naszego kotła nie zagrażają jego użytkownikom świadczą różnego rodzaju certyfikaty. Jednym z nich jest umieszczony na tabliczce znamionowej znak CE. Dowodzi on tego, że dane urządzenie wyprodukowano tak, by przy prawidłowym użytkowaniu nie stanowiło zagrożenia.