NASZA OFERTA

1 Sprzedaż kotłów, grzejników renomowanych marek: Viessmann, Vaillant, Rakoczy oraz Purmo.
2 Montaż - oferujemy bezpłatny montaż elementów centralnego ogrzewania.
3 Akcesoria

Zajmujemy się sprzedażą i montażem kotłów, grzejników centralnego ogrzewania na terenie województwa mazowieckiego. Wielokrotnie realizowaliśmy zlecenia montażowe w takich miastach jak: Warszawa, Piaseczno, Radom, Ostrołęka, Płock, Siedlce, Ciechanów, Mława oraz wiele innych.

OBSŁUGA KLIENTA

Pon-Pt 8:00 - 17:00
Sob - 9:00AM-15:00
tel. 795-262-323
e-mail: [email protected]

Jakie grzejniki łazienkowe wybierać do małych pomieszczeń?

Przykład łazienkowego grzejnika z Warszawy

Producenci grzejników oferują dziś nowoczesne, funkcjonalne rozwiązania dedykowane różnym typom budownictwa. Mamy możliwość wyboru wielu parametrów technicznych i wizualnych grzejników, co sprawia, że są one doskonale dopasowane do przestrzeni, w których zostaną umieszczone i w których będą użytkowane. W tym artykule skupimy się na tym, jak wybrać optymalne grzejniki do małej łazienki.

Bez kompromisów: funkcjonalność musi iść w parze z estetyką

Obecnie grzejnik łazienkowy nie jest jedynie urządzeniem ogrzewającym pomieszczenie czy służącym jako suszarka na ręczniki. W nowoczesnych łazienkach może on być elementem dekoracyjnym. Takie estetyczne grzejniki nie tracą swoich funkcji użytkowych, ale mają dodatkowy walor w postaci estetycznego wyglądu, wpisującego się w aranżację całego wnętrza. Doceniają to zwłaszcza ci, którym zależy na tym, by ich łazienki przypominały ekskluzywne pokoje kąpielowe.

Kształty grzejników łazienkowych

Do łazienek przeznaczone są przede wszystkim grzejniki o budowie drabinkowej – są to dwa pionowe kolektory, wykonane ze stali lub aluminium, połączone poziomymi rurkami o kształcie zaokrąglonym bądź spłaszczonym, których liczba zależy od wielkości i modelu grzejnika. Odznaczają się one spora funkcjonalnością – na poszczególnych rurkach można suszyć ręczniki lub drobne elementy garderoby.

W ofercie niektórych producentów znajdziemy także łazienkowe grzejniki panelowe. Są one jednak główne ozdobne – sprawdzą się tam, gdzie wykorzystywane są suszarki podsufitowe, mechaniczne lub pralkosuszarki. Ciekawą ich zaletą to, że wyposażone są w wieszaki na ręczniki, dzięki temu po kąpieli mamy zawsze przyjemnie ciepły ręcznik. Trudno jednak będzie wysuszyć na nich ubrania.

Optymalnie przelicz moc grzejnika

To oczywiste, że w małej łazience potrzebujemy małego grzejnika. Warunek jest jeden – musi byś wydajny, co oznacza, że jego moc powinna odpadać metrażowi pomieszczenia oraz jego fizycznym właściwościom.

Co to oznacza w praktyce?

Grzejnik drabinkowy do łazienki

  • Standardowo oznacza to, że potrzebujemy 120 W mocy na każdy metr kwadratowy dobrze izolowanego pomieszczenia.
  • Gdy nasza łazienka narażona jest na niskie temperatury (usytuowana jest na rogu budynku lub jeśli budynek nie jest dobrze ocieplony), efektywniej ogrzewać ją będą grzejniki o mocy od 400 W.
  • Jeśli będziemy używać grzejnika jako suszarki, potrzebujemy urządzenia o minimalnej mocy 50 W, z zastrzeżeniem jednak, że suszenie będzie przebiegało szybciej na grzejniku o mocy 100-150 W.
  • Grzejnik chromowany w przeciwieństwie do malowanego proszkowo może mieć moc słabszą nawet o 50%.

Dobrze dobrany grzejnik zapewni nam w łazience komfortową temperaturę korzystania z tego pomieszczenia, czyli 24 stopnieºC.

Suszenie grzejnikiem: zimą i latem

Jeśli zależy nam na tym, by móc korzystać z suszenia rzeczy na grzejniku także poza sezonem zimowym, warto wybrać do łazienki nie tradycyjny grzejnik wodny, który emituje ciepło tylko wtedy, kiedy pracuje ogrzewanie centralne, ale grzejnik wodno-elektryczny. Pod względem wyglądu niczym nie różni się on od zwykłego grzejnika, ma jednak wbudowaną w kolektor dodatkową grzałkę elektryczną. Dzięki zasilaniu prądem będziemy mogli okazjonalnie suszyć ubrania czy ręczniki oraz dogrzać łazienkę także w cieplejsze pory roku.

Na rynku dostępne są także suszarki na ręczniki – sięgamy po nie na ogół wtedy, kiedy nasza łazienka wyposażona jest w ogrzewanie podłogowe.

Pomysł na grzejnik w małej łazience

Gdy chcemy podzielić przestrzeń w łazience, oddzielić ją od toalety lub przesłonić pewne elementy jej wyposażenia, możemy skorzystać z opcji montowania grzejników (tym razem już nie drabinkowych, ale płytowych) prostopadle do podłogi, czyli w formie ścianek działowych. Możliwości zamontowania takiego grzejnika-ścianki oraz jego umiejscowienie zależą od tego, czy w podłodze poprowadzone były rury instalacji centralnego ogrzewania.

Jeśli tak, da się go uplasować nawet pośrodku łazienki.

Podsumowanie: idealny grzejnik w małej łazience

Zbierzmy zasady wyboru grzejników do niewielkich łazienek:

  • optymalnie dobrana moc,
  • wielkość adekwatna do przestrzeni,
  • funkcjonalny kształt,
  • możliwość wykorzystania w funkcji suszarki.

Pamiętajmy też o tym, że nie musimy rezygnować z walorów estetycznych na rzecz walorów użytkowych – oferta rynkowa jest na tyle różnicowana, że pozwoli nam dobrać model do aranżacji łazienki nawet pod względem kolorystycznym.

TOP