NASZA OFERTA

1 Sprzedaż kotłów, grzejników renomowanych marek: Viessmann, Vaillant, Rakoczy oraz Purmo.
2 Montaż - oferujemy bezpłatny montaż elementów centralnego ogrzewania.
3 Akcesoria

Zajmujemy się sprzedażą i montażem kotłów, grzejników centralnego ogrzewania na terenie województwa mazowieckiego. Wielokrotnie realizowaliśmy zlecenia montażowe w takich miastach jak: Warszawa, Piaseczno, Radom, Ostrołęka, Płock, Siedlce, Ciechanów, Mława oraz wiele innych.

OBSŁUGA KLIENTA

Pon-Pt 8:00 - 17:00
Sob - 9:00AM-15:00
tel. 795-262-323
e-mail: biuro@kotlygrzejniki.pl

Jakie grzejniki łazienkowe wybierać do małych pomieszczeń?

Przykład łazienkowego grzejnika z Warszawy

Producenci grzejników oferują dziś nowoczesne, funkcjonalne rozwiązania dedykowane różnym typom budownictwa. Mamy możliwość wyboru wielu parametrów technicznych i wizualnych grzejników, co sprawia, że są one doskonale dopasowane do przestrzeni, w których zostaną umieszczone i w których będą użytkowane. W tym artykule skupimy się na tym, jak wybrać optymalne grzejniki do małej łazienki.

Bez kompromisów: funkcjonalność musi iść w parze z estetyką

Obecnie grzejnik łazienkowy nie jest jedynie urządzeniem ogrzewającym pomieszczenie czy służącym jako suszarka na ręczniki. W nowoczesnych łazienkach może on być elementem dekoracyjnym. Takie estetyczne grzejniki nie tracą swoich funkcji użytkowych, ale mają dodatkowy walor w postaci estetycznego wyglądu, wpisującego się w aranżację całego wnętrza. Doceniają to zwłaszcza ci, którym zależy na tym, by ich łazienki przypominały ekskluzywne pokoje kąpielowe.

Kształty grzejników łazienkowych

Do łazienek przeznaczone są przede wszystkim grzejniki o budowie drabinkowej – są to dwa pionowe kolektory, wykonane ze stali lub aluminium, połączone poziomymi rurkami o kształcie zaokrąglonym bądź spłaszczonym, których liczba zależy od wielkości i modelu grzejnika. Odznaczają się one spora funkcjonalnością – na poszczególnych rurkach można suszyć ręczniki lub drobne elementy garderoby. W ofercie niektórych producentów znajdziemy także łazienkowe grzejniki panelowe. Są one jednak główne ozdobne – sprawdzą się tam, gdzie wykorzystywane są suszarki podsufitowe, mechaniczne lub pralkosuszarki. Ciekawą ich zaletą to, że wyposażone są w wieszaki na ręczniki, dzięki temu po kąpieli mamy zawsze przyjemnie ciepły ręcznik. Trudno jednak będzie wysuszyć na nich ubrania.

Optymalnie przelicz moc grzejnika, by niepotrzebnie nie zajmował miejsca

To oczywiste, że w małej łazience potrzebujemy małego grzejnika. Warunek jest jeden – musi byś wydajny, co oznacza, że jego moc powinna odpadać metrażowi pomieszczenia oraz jego fizycznym właściwościom. Co to oznacza w praktyce?

Grzejnik drabinkowy do łazienki

  • Standardowo oznacza to, że potrzebujemy 120 W mocy na każdy metr kwadratowy dobrze izolowanego pomieszczenia.
  • Gdy nasza łazienka narażona jest na niskie temperatury (usytuowana jest na rogu budynku lub jeśli budynek nie jest dobrze ocieplony), efektywniej ogrzewać ją będą grzejniki o mocy od 400 W.
  • Jeśli będziemy używać grzejnika jako suszarki, potrzebujemy urządzenia o minimalnej mocy 50 W, z zastrzeżeniem jednak, że suszenie będzie przebiegało szybciej na grzejniku o mocy 100-150 W.
  • Grzejnik chromowany w przeciwieństwie do malowanego proszkowo może mieć moc słabszą nawet o 50%.

Dobrze dobrany grzejnik zapewni nam w łazience komfortową temperaturę korzystania z tego pomieszczenia, czyli 24 stopnie C.

Suszenie grzejnikiem: zimą i latem

Jeśli zależy nam na tym, by móc korzystać z suszenia rzeczy na grzejniku także poza sezonem zimowym, warto wybrać do łazienki nie tradycyjny grzejnik wodny, który emituje ciepło tylko wtedy, kiedy pracuje ogrzewanie centralne, ale grzejnik wodno-elektryczny. Pod względem wyglądu niczym nie różni się on od zwykłego grzejnika, ma jednak wbudowaną w kolektor dodatkową grzałkę elektryczną. Dzięki zasilaniu prądem będziemy mogli okazjonalnie suszyć ubrania czy ręczniki oraz dogrzać łazienkę także w cieplejsze pory roku. Na rynku dostępne są także suszarki na ręczniki – sięgamy po nie na ogół wtedy, kiedy nasza łazienka wyposażona jest w ogrzewanie podłogowe.

Pomysł na grzejnik w małej łazience

Gdy chcemy podzielić przestrzeń w łazience, oddzielić ją od toalety lub przesłonić pewne elementy jej wyposażenia, możemy skorzystać z opcji montowania grzejników (tym razem już nie drabinkowych, ale płytowych) prostopadle do podłogi, czyli w formie ścianek działowych. Możliwości zamontowania takiego grzejnika-ścianki oraz jego umiejscowienie zależą od tego, czy w podłodze poprowadzone były rury instalacji centralnego ogrzewania. Jeśli tak, da się go uplasować nawet pośrodku łazienki.

Podsumowanie: idealny grzejnik w małej łazience

Zbierzmy zasady wyboru grzejników do niewielkich łazienek:

  • optymalnie dobrana moc,
  • wielkość adekwatna do przestrzeni,
  • funkcjonalny kształt,
  • możliwość wykorzystania w funkcji suszarki.

Pamiętajmy też o tym, że nie musimy rezygnować z walorów estetycznych na rzecz walorów użytkowychoferta rynkowa jest na tyle różnicowana, że pozwoli nam dobrać model do aranżacji łazienki nawet pod względem kolorystycznym.

TOP