NASZA OFERTA

1 Sprzedaż kotłów, grzejników renomowanych marek: Viessmann, Vaillant, Rakoczy oraz Purmo.
2 Montaż - oferujemy bezpłatny montaż elementów centralnego ogrzewania.
3 Akcesoria

Zajmujemy się sprzedażą i montażem kotłów, grzejników centralnego ogrzewania na terenie województwa mazowieckiego. Wielokrotnie realizowaliśmy zlecenia montażowe w takich miastach jak: Warszawa, Piaseczno, Radom, Ostrołęka, Płock, Siedlce, Ciechanów, Mława oraz wiele innych.

OBSŁUGA KLIENTA

Pon-Pt 8:00 - 17:00
Sob - 9:00AM-15:00
tel. 795-262-323
e-mail: biuro@kotlygrzejniki.pl

Jak dobrze zainstalować grzejniki aluminiowe

Grzejnik z aluminium Warszawa

Grzejniki aluminiowe mają członową budowę i odznaczają się niewielką wagą. Ich ogromną zaletą jest to, że bezproblemowo współpracują z kotłami wyposażonymi w nowoczesne funkcje regulacji temperatury za pomocą termostatu lub regulatora pogodowego. Jednak jak wybrać taki grzejnik z aluminium, który będzie nam służył przez lata? W tym wpisie przedstawiamy 3 wskazówki, dzięki którym w Twoich wnętrzach znajdzie się naprawdę funkcjonalny model.

Grzejnik z aluminium, który współpracuje z miedzianymi instalacjami

Jeśli w Twoim domu znajduje się miedziana instalacja, nie musisz rezygnować z estetycznych grzejników aluminiowych. Musisz tylko pamiętać o tym, by wybrać taki, którego producent przewidział jego podłączenie do takiej instalacji. Najczęściej obejmuje to dwie kwestie: instalacja musi być zamknięta, a grzejnik przed zainstalowaniem musi być zabezpieczony preparatem, który spowalnia proces korozji, do której może prowadzić kontakt miedzi z aluminium (służą temu inhibitory korozji).

Grzejnik aluminiowy z optymalnym podłączeniem

Grzejniki tego typu najczęściej wyposażone są w podłączenie:

  • boczne – to tradycyjne rozwiązanie, kiedy obie rury (zasilająca i powrotna) znajdują się po boku urządzenia; sprawdza się, kiedy modernizujemy istniejącą już instalację, zastępując stare model grzejników nowymi;
  • dolne – to z kolei bardzo estetyczne rozwiązanie stosowane najczęściej w nowych instalacjach; tu obie rury znajdują się u dołu i są praktycznie niewidoczne.

Umiejscowienie grzejnika aluminiowego

Grzejniki najefektywniej pełnią swoje funkcje w strefie podokiennej. By cyrkulacja powietrza wokół urządzenia odbywała się bezproblemowo, należy zachować następujące parametry zawieszania grzejnika:

  • 10 cm pod parapetem,
  • 12 cm od podłogi,
  • od 2 do 5 cm od ściany.

Dobrze też pamiętać o tym, by przed grzejnikiem nie znajdowały się duże przesłony, które zablokują przepływ ciepłego powietrza.

Grzejniki aluminiowe Warszawa

Aluminium nie lubi wilgoci

W przypadku modeli aluminiowych należy zwrócić uwagę na to, by nie umieszczać ich w wilgotnych pomieszczeniach, jak łazienka czy pralnia. Podwyższona wilgotność sprzyja korozji i skraca czas bezproblemowego użytkowania urządzenia.

Wybierz grzejnik aluminiowy z gwarancją producenta

By mieć pewność, że model, który wybierzesz, będzie Ci służył, wybierz taki, który został objęty gwarancją producenta. Renomowane firmy udzielają na swoje wyroby nawet dziesięcioletnią gwarancję.

Myślisz o nowych grzejnikach do swoich wnętrz? Zobacz, co napisaliśmy o grzejnikach typu ozdobnego.

TOP