NASZA OFERTA

1 Sprzedaż kotłów, grzejników renomowanych marek: Viessmann, Vaillant, Rakoczy oraz Purmo.
2 Montaż - oferujemy bezpłatny montaż elementów centralnego ogrzewania.
3 Akcesoria

Zajmujemy się sprzedażą i montażem kotłów, grzejników centralnego ogrzewania na terenie województwa mazowieckiego. Wielokrotnie realizowaliśmy zlecenia montażowe w takich miastach jak: Warszawa, Piaseczno, Radom, Ostrołęka, Płock, Siedlce, Ciechanów, Mława oraz wiele innych.

OBSŁUGA KLIENTA

Pon-Pt 8:00 - 17:00
Sob - 9:00AM-15:00
tel. 795-262-323
e-mail: [email protected]

Jakie kwalifikacje powinien mieć hydraulik

Hydraulik instalujący zlew Warszawa

Hydraulik jest fachowcem od spraw wodno-kanalizacyjnych w budynkach prywatnych, wielorodzinnych czy użyteczności publicznej. W praktyce oznacza to, że dba on o to, by sprawnie funkcjonowały instalacje, które doprowadzają ciepłą i zimną wodę, oraz kanalizacja odprowadzająca, a także ogrzewanie. Ponadto do jego umiejętności zaliczyć trzeba przyłączanie ich końcowych elementów, takich jak: baterie, syfony, umywalki, wanny czy grzejniki, a także pralki. W tym artykule piszemy o tym, co kwalifikuje hydraulika do wykonywania tych wszystkich prac.

Formalna droga do hydrauliki

Najszybciej do zawodu hydraulika prowadzi szkoła zawodowa o takim profilu lub technikum. Jednak i dla absolwentów szkół średnich ta droga nie jest zamknięta. Ich absolwenci powinni podjąć i ukończyć specjalistyczną edukację na przykład w czasie kursów. Są one organizowane w całym kraju. Niektóre z nich odbywają się na atrakcyjnych finansowo warunkach, na przykład wtedy, kiedy są współfinansowane przez urzędy pracy lub ze środków unijnych.

Dzięki kursom można zdobyć podstawy teoretyczne konieczne do wykonywania prac z zakresu hydraulicznego. Najwięcej jednak można nauczyć się od kolegów starszych stażem zawodowym. Ich doświadczenie jest nieocenione w tej branży.

Konkretni fachowcy

Praktyczne zajmowanie się – pod okiem dobrego fachowca – kwestiami związanymi z instalacjami

 • sanitarnymi,
 • grzewczymi,
 • wodnymi,
 • kanalizacyjnymi.

daje faktyczne wyobrażenie o zawodzie, który jest uniwersalny – na całym świecie hydraulicy są i będą potrzebni, co daje tym fachowcom możliwość podejmowani pracy w różnych miejscach.

Dokumentacja techniczna hydraulika Warszawa

Osobiste predyspozycje do zawodu hydraulika

Zawód ten spodoba się osobom, którym zależy na tym, by posiadać konkretny fach, do wykonywania którego konieczne są:

 • przestrzenna wyobraźnia,
 • zdolność logicznego myślenia,
 • umiejętność przewidywania efektów swoich działań,
 • skupianie uwagi w trudnych warunkach typowych dla prac budowlanych,
 • dobra organizacja pracy i jej planowanie,
 • przestrzeganie terminów,
 • umiejętność pracy pod presją,
 • przygotowanie do pracy o różnych porach dobry.

Jako specjalista w swojej dziedzinie, hydraulik musi potrafić odczytywać dokumentację techniczną projektu, a także pracować zgodnie z zawartymi w niej wytycznymi, jak też ze wskazaniami dozoru technicznego.

Kompetencje zawodowe hydraulika

W zakresie kompetencji zawodowych hydraulik powinien odznaczać się cierpliwością oraz łatwością wyjaśniania technicznych spraw swoim klientom w taki sposób, by rozwiewać ich wątpliwości lub doradzać w problematycznych kwestiach.

TOP