NASZA OFERTA

1 Sprzedaż kotłów, grzejników renomowanych marek: Viessmann, Vaillant, Rakoczy oraz Purmo.
2 Montaż - oferujemy bezpłatny montaż elementów centralnego ogrzewania.
3 Akcesoria

Zajmujemy się sprzedażą i montażem kotłów, grzejników centralnego ogrzewania na terenie województwa mazowieckiego. Wielokrotnie realizowaliśmy zlecenia montażowe w takich miastach jak: Warszawa, Piaseczno, Radom, Ostrołęka, Płock, Siedlce, Ciechanów, Mława oraz wiele innych.

OBSŁUGA KLIENTA

Pon-Pt 8:00 - 17:00
Sob - 9:00AM-15:00
tel. 795-262-323
e-mail: [email protected]

Kotły jednofunkcyjne i kotły dwufunkcyjne dostępne na rynku

Wielofunkcyjne kotły grzewcze

Cechą wspólną kotłów jednofunkcyjnych oraz dwufunkcyjnych jest wisząca instalacja gazowa. Kotły te łączy funkcjonalność oraz rozwiązania pozwalające na oszczędne gospodarowanie paliwem, główne zaś różnice dotyczą tego, do czego dana instalacja może być wykorzystywana w gospodarstwie domowym.

Centralne ogrzewanie z kotłami jednofunkcyjnymi

Kotły jednofunkcyjne zasilają instalację centralnego ogrzewania, nie dają więc możliwości pozyskania ciepłej wody użytkowej. Samo urządzenie pracuje z założoną mocą w sezonie grzewczym, dzięki czemu można w przybliżeniu określić koszt takiej formy ogrzewania w danym okresie. Przyjemna temperatura pomieszczeń jest osiągalna dla każdego nabywcy.

Wybór kotłów jednofunkcyjnych oraz otwartość producentów na późniejsze potrzeby użytkowników sprawia, że istnieje możliwość uzupełnienia instalacji o zasobniki ciepłej wody, w których jest ona magazynowana.

Kotły i inne produkty

Kolejne mocne strony kotłów w wersji podstawowej to:

  • niższa cena – w porównaniu z kotłami dwufunkcyjnymi, pod warunkiem, że nie zostanie zakupiony dodatkowo zasobnik ciepłej wody,
  • niewielkie wymiary – urządzenie grzewcze nie zajmuje dużo miejsca; różne są dokładne parametry, natomiast kotły te są mniejsze niż dwufuknyjne,
  • praca w systemie kondensacyjnym – wykorzystanie całej energii zawartej w paliwie; spaliny schładzane są przez wodę,
  • wydajność – możliwość ogrzewania domu o dużej powierzchni użytkowej z jedną łazienką,
  • oszczędność energii elektrycznej – pompy obiegowe o wysokiej sprawności zazwyczaj potrzebują do pracy energii elektrycznej, ważne jest więc jej optymalne zużycie.

kompletny system centralnego ogrzewania

Instalacje grzewcze oparte na kotłach jednofunkcyjnych pozwalają w nowoczesny i ekologiczny sposób ogrzać dom lub mieszkanie, znacznie ograniczając wszystkie związane z tym czynności. Bez konieczności codziennego palenia w piecu w sezonie grzewczym można zadbać o optymalną temperaturę ogrzewanych pomieszczeń.

Ciepłe powietrze i woda z kotłami dwufunkcyjnymi

Konstrukcja kotłów dwufunkcyjnych sprawia, że podgrzewają one wodę krążącą w centralnym ogrzewaniu, czyli tę, która przekłada się na ciepło kaloryferów, a dodatkowo podgrzewają wodę użytkową, która wypływa po odkręceniu kurka z ciepłą wodą w kuchni, czy łazience. Takie rozwiązanie pozwala połączyć dwie opcje w jednej instalacji.

Kotły dwufunkcyjne nie wymagają zasobnika ciepłej wody użytkowej (c.w.u.), ponieważ odpowiednią temperaturę wody płynącej z kranu uzyskuje się chwilę po jego odkręceniu, zazwyczaj nie później niż po 30 sekundach.

Walory tego typu kotłów to:

  • prosta instalacja – bez konieczności montażu dodatkowego zasobnika do uzyskania ciepłej wody,
  • odpowiednia moc – właściwa moc kotła w okolicach 20 kW pozwala zniwelować straty ciepła centralnego ogrzewania poniesione na rzecz c.w.u.,
  • swoboda lokalizacji – możliwość bezkolizyjnego zamieszczenie w pomieszczeniach o niewielkim metrażu,
  • pobór ciepłej wody – możliwość pobierania dużych ilości ciepłej wody; ograniczenie stanowi jedynie moc kotła,
  • zapłon elektroniczny – piec uruchamia się samoczynnie, kiedy użytkownik odkręci kran z ciepłą wodą.

Niewielkie wartości emisji spalin oraz mały poziom hałasu poszczególnych modeli sprawiają, że kotły dwufunkcyjne są uniwersalnym rozwiązaniem do mieszkań lub niewielkich domków jednorodzinnych.

To komfortowe ogrzewanie z funkcją podgrzewania wody na użytek domowników jest opcją nie tylko na sezon grzewczy.

Warto zaufać specjalistom – kotły gazowe Viessmann i kotły Vaillant

Oferowane przez nas kotły Viessmann i Vaillant znalazły uznanie klientów z Warszawy, Piaseczna, Ostrołęki, Płocka i Radomia, a także wielu innych miast i miejscowości.

Służymy fachową radą, aby pomóc w wyborze najlepszych kotłów jedno- i dwufunkcyjnych dostosowanych do Państwa oczekiwań oraz spełniających oczekiwania wszystkich domowników.

TOP