NASZA OFERTA

1 Sprzedaż kotłów, grzejników renomowanych marek: Viessmann, Vaillant, Rakoczy oraz Purmo.
2 Montaż - oferujemy bezpłatny montaż elementów centralnego ogrzewania.
3 Akcesoria

Zajmujemy się sprzedażą i montażem kotłów, grzejników centralnego ogrzewania na terenie województwa mazowieckiego. Wielokrotnie realizowaliśmy zlecenia montażowe w takich miastach jak: Warszawa, Piaseczno, Radom, Ostrołęka, Płock, Siedlce, Ciechanów, Mława oraz wiele innych.

OBSŁUGA KLIENTA

Pon-Pt 8:00 - 17:00
Sob - 9:00AM-15:00
tel. 795-262-323
e-mail: [email protected]

Kotły na drewno – tradycyjny opał

Kocioł C.O. opalany drewnem

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii można realizować w kotłach na drewno, które pozwalają efektywnie i bezpiecznie wykorzystywać ten naturalny surowiec do ogrzewania domów i innych pomieszczeń. Drewno jako produkt naturalny, odpowiednio przechowywane oraz poddane procesowi spalania we właściwych warunkach spełni swoje zadanie.

Inwestycja w kotły C.O. na drewno

Drewno to nadal niezwykle atrakcyjne paliwo dzięki swojej dostępności i uniwersalności. Jako produkt naturalny pomaga utrzymać bilans dwutlenku węgla w atmosferze, a przy rosnących cenach energii elektrycznej oraz innych nośników będzie stanowiło dobrą alternatywę.

Wysoki współczynnik sprawności kotła sprawi, że drewno zostanie optymalnie wykorzystane.

Dobry, tani produkt

Kotły c.o. na drewno to pewność, że instalacja centralnego ogrzewania spełni swoje zadanie skutecznie ogrzewając cały dom. Taka inwestycja pozwoli podejść do zagadnienia ekologicznie, a jednocześnie tradycyjnie.

Atuty kotłów na drewno typu kotły Rakoczy to między innymi:

 • niewielkie wymiary – w zależności od modelu można wybrać urządzenie, które będzie odpowiednie do małej piwnicy lub kotłowni,
 • pojemny zasobnik na opał – możliwość umieszczania dużych kawałków drewna wpłynie na dłuższy czas spalania bez konieczności ponownego zapełniania zasobnika,
 • wysoka wydajność – parametry na poziomie powyżej 80%, czyli duża ilość energii pozyskana z wartości opałowej drewna przy jego spalaniu,
 • sterowniki – kontrolują wentylator nadmuchowy oraz powietrze doprowadzane do komory spalania, utrzymują ustaloną temperaturę,
 • mocowanie drzwiczek – uniwersalne, z prawej lub lewej strony; pozwala to zamocować drzwiczki odpowiednio do indywidualnych potrzeb.

Duży kocioł centralnego ogrzewania na drewno

Część kotłów na drewno może posiadać dodatkowe zaawansowane funkcje, takie jak automatyczne wyłączenie kotła, gdy całe drewno z zasobnika zostało już spalone. Dobrym rozwiązaniem jest także wentylator wyciągowy, który pozwala bezpyłowo usuwać popiół i sprawia, że w kotłowni nie ma dymu.

Popularność kotłów na drzewo

W niektórych kotłach na drzewo, oprócz standardowej opcji spalania istnieje również możliwość zgazowania drewna. Proces polega na zasysaniu gazu drzewnego powstałego w komorze zasypowej.

Gaz ten zostaje wciągnięty przez dmuchawę spalin do komory spalania, gdzie w kontakcie z powietrzem wtórnym ulega całkowitemu spaleniu.

Czas oczekiwania

Długi czas spalania oraz dłuższe przerwy do kolejnego uzupełnienia porcji paliwa w zasobniku sprawiają, że można troszczyć się o ciepło w domu i dobre samopoczucie domowników, bez konieczności nieustannego podkładania drewna.

Drewno jako opał to także:

 • duży wybór spośród gatunków liściastych i iglastych,
 • przy odpowiednim stopniu wysuszenia łatwe rozszczepianie i podpalanie,
 • brak szkodliwego wpływu przy produkcji na człowieka i otoczenie,
 • popiół ze spalania można wykorzystać jako kompost,
 • niewygórowane koszty zakupu,
 • w przypadku drzew liściastych mniejsza ilość dymu i sadzy.

Odpowiednio wysuszone i składowane pod zadaszeniem drewno będzie się dobrze palić w kotłach na drzewo o każdej porze roku. Jest to istotne, kiedy trudno przewidzieć pogodę i nawet latem zdarzają się dni z niską temperaturą na zewnątrz. Właściwa instalacja grzewcza to potencjał wieloletniego działania zamknięty w solidnym korpusie.

Kotły na drewno Rakoczy, Vaillant, Viessmann

Dystrybucję kotłów marki Rakoczy, Vaillant i Viessmann na drewno prowadzimy od lat, dbając o to, by ogrzewanie wywoływało pozytywne emocje. Zaufały nam osoby z Warszawy, Ostrołęki, Płocka, Piaseczna czy Radomia, oraz wielu innych miast województwa mazowieckiego.

Zapewniamy profesjonalną obsługę i fachowe doradztwo dla Państwa wygody i bezpieczeństwa.

TOP