NASZA OFERTA

1 Sprzedaż kotłów, grzejników renomowanych marek: Viessmann, Vaillant, Rakoczy oraz Purmo.
2 Montaż - oferujemy bezpłatny montaż elementów centralnego ogrzewania.
3 Akcesoria

Zajmujemy się sprzedażą i montażem kotłów, grzejników centralnego ogrzewania na terenie województwa mazowieckiego. Wielokrotnie realizowaliśmy zlecenia montażowe w takich miastach jak: Warszawa, Piaseczno, Radom, Ostrołęka, Płock, Siedlce, Ciechanów, Mława oraz wiele innych.

OBSŁUGA KLIENTA

Pon-Pt 8:00 - 17:00
Sob - 9:00AM-15:00
tel. 795-262-323
e-mail: [email protected]

Kotły na pellet jako urządzenia centralnego ogrzewania

Dostępne w ofertach współczesnych producentów kotły na pellet to energooszczędne rozwiązania dla każdego, kto chce w skuteczny i niekłopotliwy sposób ogrzewać swój dom. Taki komfort ogrzewania pozwala zapewnić ciepło w pomieszczeniach przez cały sezon grzewczy, bez konieczności wielokrotnego rozpalania pieca.

Istotne w kotłach na pellet

Oszczędności oraz wygoda wynikające z użytkowania kotłów na pellet to cel producentów, którzy proponują zarówno innowacje, jak i sprawdzone rozwiązania przynoszące użytkownikom wymierne korzyści. Warto dokładnie zapoznać się z wybranymi modelami danego producenta, aby poznać wszystkie możliwości, jakie może dać użytkowanie danej instalacji.

Na przykładzie kotłów Rakoczy wymienić można podstawowe wytyczne, na które trzeba zwrócić uwagę wybierając konkretny kocioł na pellet. Do najistotniejszych atutów kotłów na pellet niewątpliwie zaliczyć można:

 • wysoką sprawność urządzenia – sprawność na poziomie 88% oznacza ilość energii pozyskanej z wartości opałowej paliwa przy jego spalaniu,
 • sposób podawania paliwa – pellet podawany automatycznie lub ręcznie; w przypadku podawania automatycznego urządzenie samo odmierza pożądaną ilość,
 • duży zasobnik – załadunek paliwa co kilka dni pozwoli nieustannie cieszyć się ciepłym powietrzem,
 • dodatkowe palenisko – palenisko z żeliwnym rusztem, które umożliwia spalanie drewna kawałkowego,
 • emisja spalania – europejska norma emisji spalin podzielona na klasy od 1 (najgorsza) do 5 (najlepsza); innowacyjne kotły Rakoczy na ekopellet są w klasie 5,
 • uniwersalność – możliwość używania różnych paliw, takich jak pellet, ekogroszek, drewno; istotne w sytuacji braku właściwego surowca.

Specjalne sterowniki oraz opcjonalne moduły zapewnią zautomatyzowaną pracę podajnika, wentylatora oraz pomp. Dodatkową zaletą będzie możliwość kontrolowania pracy urządzenia za pomocą specjalnego pokojowego regulatora lub przez Internet.

Ustawienie temperatury oraz indywidualnych parametrów kotła będzie niezwykle proste.

Paliwo z biomasy do kotłów na pellet

Pellet to materiał pozyskiwany między innymi z trocin, wiórów oraz innych drewnianych zrębków sprasowanych pod wysokim ciśnieniem. Ten granulat w kształcie niewielkich kulek lub walców sprawdza się idealnie w kotłach na pellet, daje możliwość w oszczędny i ekologiczny sposób ogrzewać dom.

Kocioł CO na pellet z podajnikiem Zasoby paliw kopalnych takich jak olej oraz gaz ziemny są stale eksploatowane, dlatego dużo bardziej ekologicznym opałem jest pellet.

Plusem kotłów na pellet jest niewątpliwie paliwo samo w sobie, które należy docenić za:

 • efektywność – 2 kg pelletu można w tej kwestii porównać do 1 l oleju opałowego,
 • ekologia – niewielka ilość dwutlenku węgla podczas spalania, mała ilość popiołu,
 • odnawialność – producenci pelletu często sadzą nowe drzewa w miejsce tych wyciętych,
 • bezpieczeństwo – zmniejszona emisja dwutlenku węgla do atmosfery podczas spalania,
 • korzyści dodatkowe – popiół powstały w procesie spalania to dobry nawóz mineralny,

 

Kotły na pellet z odpowiednim paliwem zawsze będą spełniać swoje zadanie. Tak jak w każdej innej dziedzinie warto postawić na jakość i wybrać porządny kocioł sprawdzonego producenta, a w przypadku samego pelletu także zwrócić uwagę na jego parametry.

Nowoczesne paliwo pozwoli cieszyć się z ciepła o każdej porze roku.

Alternatywa dla innych źródeł c.o. – kotły na pellet

Przekonani o wartościach kotłów na pellet oferujemy ich wybór odpowiadający wymogom klientów i ogólnym standardom. Zapraszamy do kontaktu osoby z Warszawy, Piaseczna, Ostrołęki, Radomia i Płocka, a także każdego innego miasta, czy miejscowości.

Zaproponujemy rozwiązania na miarę Państwa oczekiwań.

TOP