NASZA OFERTA

1 Sprzedaż kotłów, grzejników renomowanych marek: Viessmann, Vaillant, Rakoczy oraz Purmo.
2 Montaż - oferujemy bezpłatny montaż elementów centralnego ogrzewania.
3 Akcesoria

Zajmujemy się sprzedażą i montażem kotłów, grzejników centralnego ogrzewania na terenie województwa mazowieckiego. Wielokrotnie realizowaliśmy zlecenia montażowe w takich miastach jak: Warszawa, Piaseczno, Radom, Ostrołęka, Płock, Siedlce, Ciechanów, Mława oraz wiele innych.

OBSŁUGA KLIENTA

Pon-Pt 8:00 - 17:00
Sob - 9:00AM-15:00
tel. 795-262-323
e-mail: [email protected]

Ocieplenie domu, czyli nie tylko kotły i grzejniki cz. 1

ocieplenie domu budowanego

Zabierając się za budowę domu godzinami zastanawiamy się co zrobić, żeby wydatki na energię były jak najmniejsze. Rzecz jasna pierwszą sprawą, jaką wówczas rozpatrujemy jest system centralnego ogrzewania. Słuchamy rad jaki kocioł grzewczy najlepiej wybrać, zastanawiamy się nad najlepszymi grzejnikami, rozważamy możliwość zamontowania kominka… To są oczywiście bardzo istotne rzeczy, ale pewnie wielu z Was nie zdaje sobie sprawy, że wiele ciepła „ucieka” z mieszkania nie tylko przez nieefektywny system C.O., ale również przez zignorowanie kilku innych elementów, które możemy odpowiednio przygotować w czasie budowy domu. W tej części zajmiemy się kilkoma rodzajami domów, dzięki którym efektywność cieplna pieców grzewczych i grzejników będzie znacznie zwiększona.

Dom energooszczędny

Zapewne słyszeliście o tzw. domach energooszczędnych, czyli nastawionych na jak najmniejsze zużycie energii. W tego typu budownictwie istotne jest pozyskiwanie energii ze źródeł naturalnych. Inwestycja w tego typu dom jest przedsięwzięciem stosunkowo drogim, jednakże korzyści z racji zaoszczędzonej energii powinny spowodować zwrot już w ciągu kilku lat. Do podstawowych rozwiązań używanych podczas budowy domu energooszczędnego jest skierowanie okien na południową stronę, ponieważ posiadają one dobre właściwości przenikania ciepła i warto kierować je na główne jego źródło – w stronę słońca.

Odpowiednie materiały

Drugą kwestią jest użycie odpowiednich materiałów termoizolacyjnych. Poza tym, że muszą być one najlepszej jakości istotna jest również ich grubość –zaleca się, by na ścianach i podłodze warstwa izolacyjna wynosiła nie mniej niż 20 cm a na dachu co najmniej 30 cm. Przy okazji profesjonalna firma budowlana, jak chociażby Kotły i Grzejniki z Warszawy zadba o to, by nie tworzyły się tzw. motki cieplne, które zaburzają równowagę cieplną mieszkania.

Ostatnim krokiem, który powinien nas przybliżyć do stworzenia prawdziwie niskoenergetycznego domu jest używanie sprzętu AGD/RTV, który spełnia te wymagania (my dodalibyśmy też do tego odpowiednio dopasowany system centralnego ogrzewania). Co istotne – niektóre banki posiadają oferty, w ramach których chętnie dofinansowują budowę domów energooszczędnych właśnie.

Dom pasywny

Wymogi budowy domu pasywnego są jeszcze bardziej wymagające niż energooszczędnego (współczynnik przenikania ciepła nie większy niż 0,15 W/m2, oraz współczynnik przenikania ciepła mostka maksymalnie 0,01 W/m · K). Tutaj również należy zwrócić baczną uwagę na odpowiednie współgranie kotła cieplnego z zamontowanymi grzejnikami (co ważne – zamontowanymi ściśle z wytycznymi budowania domów pasywnych).

W teorii wszystkie działania są jasno sprecyzowane – chodzi o to, aby wszystkie rzeczy i konstrukcje w obrębie domu były zoptymalizowane pod kątem zatrzymywania i jak najlepszego wykorzystywania energii (z urządzeń, działalności mieszkańców, promieniowania słonecznego czy rekuperacji – odzysku ciepła z wentylacji).

Zapotrzebowanie przy wsparciu hydraulika

Ten typ budowy staje się w naszym kraju coraz bardziej popularny. Nic zresztą dziwnego – dzięki niemu możemy zminimalizować zapotrzebowanie na energię cieplną do 75 kWh/(m² · rok) podczas gdy w standardowym domu współczynnik ten będzie wynosił nawet 125.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Kotłów i Grzejników – nasze propozycje są w pełni dostosowane do aktualnych potrzeb rynkowych.

TOP