NASZA OFERTA

1 Sprzedaż kotłów, grzejników renomowanych marek: Viessmann, Vaillant, Rakoczy oraz Purmo.
2 Montaż - oferujemy bezpłatny montaż elementów centralnego ogrzewania.
3 Akcesoria

Zajmujemy się sprzedażą i montażem kotłów, grzejników centralnego ogrzewania na terenie województwa mazowieckiego. Wielokrotnie realizowaliśmy zlecenia montażowe w takich miastach jak: Warszawa, Piaseczno, Radom, Ostrołęka, Płock, Siedlce, Ciechanów, Mława oraz wiele innych.

OBSŁUGA KLIENTA

Pon-Pt 8:00 - 17:00
Sob - 9:00AM-15:00
tel. 795-262-323
e-mail: [email protected]

Przegląd grzejników płytowych Purmo

Model grzejnika Purmo

Purmo to rozpoznawalna na rynku marka grzejników. Oferta producenta została przygotowana tak, by odpowiedzieć na różnorodne potrzeby, począwszy od funkcjonalności, na estetyce kończąc. Jedną z ciekawszych dziś propozycji są grzejniki płytowe. Zobaczmy, co zdecydowało o tym, że wyróżniają się na tle innych urządzeń grzewczych.

Klasyczne pokojowe grzejniki Purmo z profilowanym czołem

Wśród tradycyjnych płytowych grzejników pokojowych z charakterystyczną „pofalowaną” powierzchnią boczną od tego producenta mamy do wyboru:

 • grzejniki Purmo Compact (C) z podłączeniem bocznym, posiadają cztery otwory podłączeniowe z gwintem wewnętrznym ½ cala w narożnikach grzejnika. Jeśli zostaną ulokowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, możliwe jest zamówienie modeli ocynkowanych;
 • grzejniki Purmo Gentil Compact (CV) z podłączeniem dolnym lub bocznym – wyposażono je w cztery boczne (umiejscowione w narożnikach) i dwa dolne otwory o gwincie ½ cala, służące do przyłączania;
 • grzejniki Purmo Ventil Compact M (CVM) z podłączeniami bocznymi oraz środkowym usytuowanym od dołu, które sprawdza się, jeśli planujemy rozmieszczenie przyłączy, kiedy budynek jest w stanie surowym (ich lokalizacja jest niezmienna bez względu na wielkość i typ grzejnika).

Wykonane ze stali grzejniki Purmo C, CV, CMV polecane są do pokoi dziennych, sypialni i kuchni. Ich boczne powierzchnie obudowane są osłonami, a nad górną znajduje się osłonka typu grill Łatwo dopasować je do wielkości pomieszczenia, ponieważ dostępne są w wielu rozmiarach, a także do jego aranżacji – można zamontować je w sposób tradycyjny jako grzejniki wiszące na ścianie lub jako grzejniki stojące na podłodze na specjalnych stojakach.

Nowoczesne grzejniki Purmo z gładką płytą czołową

Producent zadbał o to, by jego grzejniki z gładkimi płytami czołowymi, które nakłada się na płytę bazową, pozwalały na uzyskanie dużych walorów estetycznych bez uszczerbku dla funkcjonalności. Gładkie płyty czołowe są odporne na działanie wysokiego ciśnienia roboczego w instalacjach, do których są podłączone (do 10 bar).

W wersjach płytowych dostępne są stalowe grzejniki:

 • Purmo Plan Compact (FC) wyposażone w ½-calowe podłączenia boczne w czterech narożnikach;
 • Purmo Plan Ventil Compact (FCV) z dwoma podłączeniami dolnymi i czterema bocznym z wewnętrznymi gwintami ½ cala. Dzięki umieszczonym z dołu króćcom instalację można dyskretnie ukryć;
 • Purmo Plan Ventil Compact M (FCVM) posiadające ułatwiające ich montaż w surowym budynku podłączenie środkowe oraz dwa podłączenia boczne o gwincie wewnętrznym ½ cala.

O estetyce tych pokojowych modeli decyduje gładkie wykończenie płyty czołowej oraz dostępność wielu wersji kolorystycznych. O uniwersalności z kolei – możliwość ich zamontowania w wersji stojącej i wiszącej. Dzięki temu pasują one do różnorodnych aranżacji wnętrz – od klasycznych po awangardowe.

Prawdziwe zalety

Ich niekwestionowaną zaletą jest to, że umożliwiają wymianę żeliwnych kaloryferów starego typu na nowoczesne, co dodatkowo ułatwia fakt, że dostępne są one w wersjach standardowych oraz indywidualnie dopasowanych do modernizowanej instalacji.

Grzejniki Purmo z płytą czołową z przetłoczniami

Tym, którzy preferują urozmaicenia estetyczne we wnętrzach, dedykowana jest linia płytowych, stalowych grzejników z płytami czołowymi posiadającymi poziome przetłoczenia.

Są to grzejniki:

 • Purmo Ramo Compact (RC) – model ten posiada podłączenie boczne;
 • Purmo Ramo Ventil Compact (RCV) – to urządzenie grzewcze wyposażone jest w podłączenia dolne (dwa) lub boczne (cztery) oraz króćce dolne, dzięki którym całą instalację można ukryć;
 • Purmo Ramo Ventil Compact M (RCVM) – podłącza się go bocznie lub środkowo – w tym przypadku położenie przyłączy instalacyjnych ustala się niezależnie od wymiarów grzejnika, kiedy budynek jest jeszcze w stanie surowym, co jest dużym ułatwieniem montażowym.

Modele te odznaczają się efektywnością ogrzewania, która nie ustępuje estetyce. Są one dostępne w rozmaitych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu z łatwością dopasowują się do stylistyki pomieszczenia.

Estetyka górą: wersja pionowa grzejników Purmo

Wykonany ze stali grzejnik płytowy Purmo Vertical (VR) zwróci uwagę amatorów nieszablonowych rozwiązań i optymalnego wykorzystania przestrzeni. Dzięki temu, że jego minimalna szerokość wynosi 300 mm, może zostać zamontowany na bardzo wąskich, wydawałoby się nieporęcznych, ścianach w salonach, kuchniach, przedpokojach. Ma duże walory estetyczne za sprawą wyprofilowanej płyty czołowej, co czyni z niego urządzenie dekoracyjne.

Grzejniki Purmo dedykowane placówkom medycznym

Oferta Purmo obejmuje także grzejniki stalowe specjalnego przeznaczenia – wykorzystywane jako elementy instalacji grzewczej w placówkach medycznych o podwyższonych normach higieny (szpitale, przychodnie, gabinety). By im sprostać, w konstrukcji modeli o takim przeznaczeniu nie wykorzystano elementów konwekcyjnych oraz osłonek bocznych i osłonki górnej. Mamy tu do wyboru grzejniki z wewnętrznym gwintem ½ cala z tradycyjną płytą czołową profilowaną:

 • Purmo Hygiene (H) – pozwala na podłączenie za pomocą jednego z czterech narożnych przyłączy bocznych;
 • Purmo Ventil Hygiene (HV) – podłączane z dołu lub z boku.

Dostępne są także wersji z linii Plan, a więc z gładką płytą przednią:

 • Purmo Plan Hygiene (FH) – z podłączeniem bocznym,
 • Purmo Plan Ventil Hygiene (FHV) – z podłączeniem dolnym i bocznym oraz sześcioma króćcami.

Walor aseptyczne poszczególnych modeli potwierdza atest wydany przez Państwowy Zakład Higieny.

Purmo w mieszkaniach, domach, lokalach usługowych

Oferta tego producenta jest niezwykle szeroka i kompatybilna ze współczesnymi rozwiązaniami technicznymi w zakresie instalacji grzewczej. Purmo stawia na jakość techniczną i wizualną, co daje użytkownikom niespotykane możliwości decydowania o wyglądzie wnętrz prywatnych i usługowych.

TOP