NASZA OFERTA

1 Sprzedaż kotłów, grzejników renomowanych marek: Viessmann, Vaillant, Rakoczy oraz Purmo.
2 Montaż - oferujemy bezpłatny montaż elementów centralnego ogrzewania.
3 Akcesoria

Zajmujemy się sprzedażą i montażem kotłów, grzejników centralnego ogrzewania na terenie województwa mazowieckiego. Wielokrotnie realizowaliśmy zlecenia montażowe w takich miastach jak: Warszawa, Piaseczno, Radom, Ostrołęka, Płock, Siedlce, Ciechanów, Mława oraz wiele innych.

OBSŁUGA KLIENTA

Pon-Pt 8:00 - 17:00
Sob - 9:00AM-15:00
tel. 795-262-323
e-mail: [email protected]

Kiedy sprawdzą się grzejniki panelowe

Grzejnik panelowy

Kiedy potrzebujemy dyskretnych, nierzucających się w oczy urządzeń, dających wiele możliwości montażu, a przy tym efektywnie ogrzewających pomieszczenia, w których zostały zamontowane, powinniśmy wybrać grzejniki panelowe. Jak wyglądają, czym się charakteryzują i gdzie sprawdzają się najlepiej – tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Jak działają grzejniki panelowe?

Grzejniki panelowe inaczej nazywane są płytowymi. Wykonane są ze stali, której zawdzięczają swoje właściwości. Oddają ciepło do pomieszczenia na zasadzie konwekcji i promieniowania.

 • Konwekcja powoduje, że ogrzane przez grzejnik powietrze unosi się do góry i przemieszcza się w przeciwną stronę. W ten sposób wędruje ono po całym pomieszczeniu, w wyniku czego ciepło rozchodzi się równomiernie.
 • Promieniowanie to ciepło, które rozchodzi się od powierzchni czołowej grzejnika w stronę pomieszczenia; najsilniejsze jest przy samym źródle ciepła. Im większa powierzchnia grzejnika, tym więcej ciepła oddaje on przez promieniowanie.

Różne modele grzejników wykorzystują te zjawiska w różnym stopniu. W przypadku grzejników panelowych mamy do czynienia z wykorzystaniem konwekcji w 75%; reszta ciepła pochodzi z promieniowania.

Jak zbudowany jest grzejnik typu panelowego?

Tradycyjnie modele typu panelowego wykonane są ze stalowych płyt o powierzchni gładkiej lub z perforowanej.

Wewnątrz znajdują się aluminiowe blachy, działające konwekcyjnie. Dzięki nim powierzchnia wymiana ciepła ulega powiększeniu.

Rodzaje grzejników płytowych?

Takie grzejniki składają się standardowo z jednej, dwóch lub trzech płyt stalowych oraz dwóch lub trzech blach konwektorów aluminiowych ustawionych w rzędy. W zależności od typu grzejnika, możemy mieć do czynienia z następującymi konfiguracjami:

Płyta grzewcza panelowa

 • jedna płyta grzejnika z jednym rzędem blach konwektorowych,
 • dwie płyty grzejnika,
 • dwie płyty grzejnika z jednym rzędem blach konwektorowych,
 • dwie płyty i dwa rzędy blach konwektora,
 • trzy płyty z trzema rzędami blach typu konwektorowego.

Układ poszczególnych elementów oraz ich wielkość decydują o mocy grzewczej danego urządzenia.

Adekwatna moc grzewcza

To chyba najważniejszy parametr brany pod uwagę przy wyborze grzejnika panelowego. Dostosowujemy ją po pierwsze do funkcji, którą będzie pełnił grzejnik – ogrzewanie, dogrzewanie, suszenie. Po drugie – do kubatury i przeznaczenia pomieszczenia, w którym dany grzejnik będzie zamontowany. Standardowo przyjmuje się następujący przelicznik mocy na 1 m²:

 • 60 W – dla parterowych budynków o dobrej izolacji (min. 10 cm styropianu),
 • 100 W – dla parterowych budynków ze słabą izolacją (styropian o grubości 5 cm),
 • 140 W – dla budynków bez izolacji cieplnej.

W mieszkaniach i domach jednorodzinnych montujemy grzejniki jedno- i dwupanelowe – ich gabaryty pozwalają na łatwe dopasowanie urządzeń do wnęk pod parapetami. Natomiast w lokalach większych, innych niż mieszkalne można zastosować grzejniki trzypanelowe – ich znaczna grubość, w porównaniu do ilości oddawanego ciepła, nie będzie stanowiła problemu w halach czy magazynach.

Uniwersalność grzejników panelowych

Producenci grzejników typu panelowego zadbali o to, by w ich ofercie znalazły się modele, które sprawdzą się w instalacjach różnego typu. Można je podłączyć w sposób tradycyjny, czyli bocznie (z prawej lub lewej strony), od dołu – kiedy rury wychodzą z podłogi, a także wtedy, kiedy rury wychodzą ze ściany za grzejnikiem. Rozwiązania przyłączeniowe są coraz nowocześniejsze, co też przekłada się na ich estetykę.

Nasze produkty

W ofercie naszego sklepu znajdują się wysokiej klasy grzejniki panelowe znanej marki Purmo:

 • Compact (C) z czterema podłączeniami bocznymi;
 • Gentil Compact (CV) z dwoma podłączeniami usytuowanymi dolne lub czterema umiejscowionymi bocznie;
 • Ventil Compact M (CVM) z podłączeniami bocznymi oraz środkowym usytuowanym od dołu.

Dostępne są one w wersji z płytą czołowa profilowaną lub gładką, a także gładką z przetłoczniami. Standardowo montuje się je w salonach, sypialniach, kuchniach. Boczne powierzchnie są osłonięte, a nad górną znajduje się przesłonka typu grillowego. Mogą być umieszczone na ścianie lub na podłodze (przy pomocy specjalnych stojaków).

Estetyka w parze z funkcjonalnością

Dzisiejsze grzejniki panelowe, dzięki różnorodności wielkościowej i kolorystycznej pełnią nie tylko funkcję grzewczą, ale też zdobią wnętrza – te nowocześnie urządzone, jak i te tradycyjne. Wybierając je, stawiasz na rozsądne rozwiązania.

TOP