NASZA OFERTA

1 Sprzedaż kotłów, grzejników renomowanych marek: Viessmann, Vaillant, Rakoczy oraz Purmo.
2 Montaż - oferujemy bezpłatny montaż elementów centralnego ogrzewania.
3 Akcesoria

Zajmujemy się sprzedażą i montażem kotłów, grzejników centralnego ogrzewania na terenie województwa mazowieckiego. Wielokrotnie realizowaliśmy zlecenia montażowe w takich miastach jak: Warszawa, Piaseczno, Radom, Ostrołęka, Płock, Siedlce, Ciechanów, Mława oraz wiele innych.

OBSŁUGA KLIENTA

Pon-Pt 8:00 - 17:00
Sob - 9:00AM-15:00
tel. 795-262-323
e-mail: biuro@kotlygrzejniki.pl

Usługi hydrauliczne – kiedy wezwać profesjonalistę?

hydraulik pracuje w kuchni

Grzejniki znów są zimne pomimo rozpalenia w piecu? Zapchały się rury odpływowe lub co gorsza pękła rura? Z naszymi wskazówkami, naprawa drobnych usterek będzie prostsza. Jednak zanim zakaszemy rękawy i weźmiemy się do pracy, sprawdźmy, kiedy skorzystać z usług hydraulicznych.

Drobne usterki, z którymi poradzi sobie większość z nas

Zapowietrzone grzejniki to duży problem, są zimne w połowie lub w całości. Nowsze modele możemy odpowietrzyć poprzez poluzowanie bocznej śruby grzejnika. Przy tej czynności należy zachować ostrożność i przygotować miskę na cieknącą wodę pod ciśnieniem.

Gdy zauważymy, że ciśnienie spadło, a woda wylatuje spokojnym strumieniem, możemy zakręcić śrubę. Gorzej jest jednak w grzejnikach starszego typu. W przypadku zapowietrzenia żeliwnych grzejników należy skorzystać z usług hydraulika.

Dużych problemów nie przysporzy nam również naprawa cieknącego kranu. Tę usterkę należy naprawić jak najszybciej, ponieważ prowadzi do zwiększenia rachunków za wodę. Przyczyną nieszczelności kranu może być zwykłe poluzowanie sworznia pokrętła. Wtedy wystarczy mocniej go przykręcić. Powodem może być także zniszczenie uszczelki i przelewanie się wody przez wylewkę, co powoduje przeciek nawet przy zakręconym kranie.

Wymiana elementu

Wymiana uszczelki na nową i jej równomierne położenie zatrzyma kapanie wody. Jeśli jednak czujemy, że nie potrafimy tego naprawić, skorzystajmy z usług hydraulicznych.

Hydraulicy zawsze mają ze sobą odpowiedni zestaw kluczy, uszczelek oraz wiedzą, który zawór należy zakręcić, aby nie zalać mieszkania.

Kolejną usterką dosyć prostą w naprawie są niedrożne rury odpływowe. Możemy spróbować samodzielnie odetkać spływ wody poprzez zastosowanie specjalnych środków chemicznych do udrożniania rur lub spróbować przepchania mechanicznego. Jeśli te działania nie rozwiążą problemów, należy wezwać hydraulika. Zatkane rury mogą być przyczyną zalania pomieszczeń, co prowadzi do konieczności przeprowadzenia remontu.

Należy zadbać o to, aby do rur nie dostawały się włosy, resztki jedzenia, fusy, czy tłuszcze, które tworzą zatory w rurach.

Przypadki, w których usługi hydrauliczne to konieczność

Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego koniecznie skorzystajmy z usług hydraulika przy instalacji kotła CO. Jego pomoc jest również niezbędna przy podłączaniu sprzętów domowych takich jak: montaż brodzika, wanny, czy innych sanitariatów.

Kolejną awarią, przy której nie należy zwlekać i natychmiast wezwać usługi hydrauliczne jest pęknięcie rur lub konieczność ich wymiany. Warto wiedzieć, że pierwszym objawem tego, że coś złego zaczyna się dziać z rurami, jest pogorszenie ich drożności, już wtedy trzeba reagować.

Pęknięcie rury może spowodować zalanie mieszkania, a naprawa wszystkich zniszczeń może mocno obciążyć domowy budżet.

Pęknięcie rury ciągnie za sobą wymianę zalanego tynku lub nawet całej instalacji

Podsumowując, usterki hydrauliczne nie zawsze wymagają pomocy profesjonalistów. Z drobnymi problemami, takimi jak cieknący kran, zatkanie rury, czy zapowietrzenie grzejników możemy poradzić sobie sami. W przypadku bardziej skomplikowanych prac, które wymagają fachowej wiedzy i umiejętności, zaufajmy hydraulikowi.

Usługi hydrauliczne są dostępne w każdym mieście. A takie poważne zadania jak: podłączenie pieca, czy naprawa lub wymiana pękniętej rury muszą być wykonane przez profesjonalistów.

To nie tylko kwestia wygody, ale również bezpieczeństwa.

TOP