NASZA OFERTA

1 Sprzedaż kotłów, grzejników renomowanych marek: Viessmann, Vaillant, Rakoczy oraz Purmo.
2 Montaż - oferujemy bezpłatny montaż elementów centralnego ogrzewania.
3 Akcesoria

Zajmujemy się sprzedażą i montażem kotłów, grzejników centralnego ogrzewania na terenie województwa mazowieckiego. Wielokrotnie realizowaliśmy zlecenia montażowe w takich miastach jak: Warszawa, Piaseczno, Radom, Ostrołęka, Płock, Siedlce, Ciechanów, Mława oraz wiele innych.

OBSŁUGA KLIENTA

Pon-Pt 8:00 - 17:00
Sob - 9:00AM-15:00
tel. 795-262-323
e-mail: [email protected]

Wymiana kotła CO – 5 wskazówek hydraulika

hydraulik w pracy

Każdy materiał kiedyś się zużywa. Nawet najlepszy kocioł CO trzeba kiedyś wymienić. Dlatego tutaj przygotowaliśmy dla Państwa kilka wskazówek od hydraulika, które ułatwią dokonanie prawidłowego wyboru. Mamy nadzieję, że dzięki nim dokonają Państwo właściwych wyborów i będą cieszyć się ciepłem w domu przez długi czas. 

Nowy kocioł CO – 5 wskazówek hydraulika

1. Wybierz najlepszy kocioł CO

Kocioł grzewczy to „serce” całej instalacji centralnego ogrzewania. Tutaj najważniejsze jest wybranie odpowiedniego rodzaju kotła pod kątem użytego paliwa, maksymalnej mocy oraz rozmieszczenia przyłączy. Rodzaj kotła jest uzależniony od wielkości kotłowni. Pamiętajmy o tym, że kocioł z zasobnikiem wymaga więcej miejsca, niż nam się wydaje.

2. Zadbaj o wentylację kotłowni

Prawidłowa praca kotła zasilanego paliwami stałymi, takimi jak np. węgiel wymaga odpowiedniego przepływu powietrza. Dlatego tak ważna jest odpowiednia wentylacja. Zbyt mała ilość powietrza docierająca do kotła na węgiel wpływa na zmniejszenie sprawności całej instalacji, przyczyniając się jednocześnie do zwiększenia kosztów ogrzewania. W tego typu kotłowni warto zainstalować kratkę wywiewną pod sufitem, a także można zrobić w kotłowni specjalny kanał, który będzie doprowadzał powietrze pod wlot powietrza przy piecu.

3. Zastosuj wysokiej jakości materiały

Instalacja centralnego ogrzewania powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów. Dobry hydraulik wie, że na tym nie wolno oszczędzać. Im lepsza jakość, tym większa pewność, że użyte materiały będą trwałe. Najważniejsze są tutaj rury podpodłogowe. Przecież ewentualna awaria często wiąże się z dużym remontem, dlatego nie warto szukać tutaj oszczędności.

ogrzewanie piec jakość

4. Sprawdź twardość wody

Twarda woda wiąże się z osadzaniem się kamienia wewnątrz instalacji grzewczej, dlatego warto sprawdzić ten parametr przed zamknięciem całej instalacji. Aby zapobiec osadzaniu się kamienia w rurach, należy zainwestować w stację uzdatniania wody lub dodać do instalacji co specjalny środek zabezpieczający przed osadzaniem się kamienia. Warto wspomnieć, że nawet jednomilimetrowa warstwa kamienia obniża sprawność kotła nawet o 10%.

5. Postaw na bezpieczeństwo

Najważniejsze jest wybranie bezpiecznego kotła CO. Gwarancją bezpieczeństwa jest oznaczenie CE. To gwarantuje bezpieczne działanie kotła podczas prawidłowego użytkowania. Znak CE znajdziemy zazwyczaj na tabliczce znamionowej. Do zakupionego kotła musi być załączona instrukcja techniczna dla osoby instalującej kocioł, a także instrukcja użytkowania i konserwacji dla użytkownika.

W tych dokumentach znajdziemy ostrzeżenia dotyczące użytkowania, rodzaj paliwa, który można stosować w kotle, a także ograniczenia użytkowania oraz szczegółowe informacje dotyczące sposobów wentylacji pomieszczenia. Przy zakupie kotła co koniecznie zapoznajmy się z zasadami dotyczącymi serwisowania w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Warto wiedzieć, że przy niektórych rodzajach kotła, do uzyskania gwarancji konieczne jest uruchomienie kotła przez autoryzowanego serwisanta.

Kilka słów o serwisowaniu kotłów CO

Bez względu na to, jaki rodzaj kotła wybierzemy, w każdym przypadku konieczna jest regularna konserwacja oraz serwis urządzeń. Dbając o okresowe przeglądy oraz odpowiednią konserwację mamy pewność, że piec będzie działał bez awarii przez długie lata. Warto pamiętać, że w kotłach, gdzie procesy spalania są wymienniki ciepła, które podczas eksploatacji ulegają zniszczeniu poprzez sadze, a także osady siarczanowe.

Te substancje podczas spalania podwyższają temperaturę wewnątrz kotła, jednocześnie obniżając jego sprawność. Dlatego tego rodzaju kotły wymagają corocznego przeglądu dokonywanego przez serwisanta. Tutaj należy sprawdzić czystość wymiennika kotła, palnika i dysz. Konieczne jest również sprawdzenie napięcia, połączenia elektrycznego zasilania, sterowania oraz ustawień regulujących.

Weryfikacja urządzenia

Weryfikacji podlega również prawidłowość pracy palnika, czystość filtra paliwa, zapowietrzenie układu oraz skład spalin. Jeżeli czujemy, że sami nie poradzimy sobie z podłączeniem nowego kotła do instalacji CO, zawołajmy do pomocy sprawdzonego hydraulika.

Dzięki temu mamy pewność, że piec będzie działał wydajnie, unikniemy przykrych niespodzianek ze strony grzejników, czy rur grzewczych. Dodatkowo będziemy spokojniejsi o bezpieczeństwo i sprawność całej instalacji centralnego ogrzewania.

TOP