NASZA OFERTA

1 Sprzedaż kotłów, grzejników renomowanych marek: Viessmann, Vaillant, Rakoczy oraz Purmo.
2 Montaż - oferujemy bezpłatny montaż elementów centralnego ogrzewania.
3 Akcesoria

Zajmujemy się sprzedażą i montażem kotłów, grzejników centralnego ogrzewania na terenie województwa mazowieckiego. Wielokrotnie realizowaliśmy zlecenia montażowe w takich miastach jak: Warszawa, Piaseczno, Radom, Ostrołęka, Płock, Siedlce, Ciechanów, Mława oraz wiele innych.

OBSŁUGA KLIENTA

Pon-Pt 8:00 - 17:00
Sob - 9:00AM-15:00
tel. 795-262-323
e-mail: [email protected]

Z czego składa się system centralnego ogrzewania?

kompletny system centralnego ogrzewania

Często bywa tak, że kiedy stawiamy czoła jakiemuś wyzwaniu, to początkowo wydaje się ono dużo łatwiejsze niż pokazuje to rzeczywistość. Skądś to znacie, prawda? Szkoła, praca, nowy związek, wszystko wiąże się z nowymi wyzwaniami i choć początkowo jesteśmy pełni optymizmu, później musimy się zmierzyć z kilkoma trudnymi wyborami. Dziś nie będziemy roztrząsać tak szerokich kwestii jak te powyżej, ale udowodnimy, że podczas budowy domu również musimy zwrócić uwagę na mnóstwo różnych czynników. Udowodnimy to na przykładzie doboru odpowiedniej instalacji centralnego ogrzewania.

Z czego składa się instalacja centralnego ogrzewania?

Rury, wszędzie rury… Każdy, kto choć raz widział proces montażu kotłów grzewczych i grzejników doskonale zdaje sobie jak wymagającym zadaniem jest profesjonalne złożenie instalacji centralnego ogrzewania. Oczywiście po skończeniu wszelkich robót tego nie widać – większość rur schowanych jest wewnątrz ścian lub podłóg, jednak rachunki są nieubłagane – łączna długość rur zakupionych przez przyszłego użytkownika może przyprawić o zawrót głowy. Ale zaraz… jakie rury należy w ogóle kupić?

Przede wszystkim należy powiedzieć, że rury muszą być kompatybilne z całym systemem grzewczym – a więc kotłem grzewczym i grzejnikami. Tylko odpowiednie dobranie wszystkich elementów zapewni optymalne ogrzewanie pomieszczeń do pożądanej temperatury. Tak przy okazji – temperatura odpowiednia, to taka, która zapewnia komfort cieplny. A ten ma konkretną definicję. Według niej oznacza takie warunki, że przy temperaturze 20°C, przy nieruchomym powietrzu (poniżej 0,15 m/s) oraz przy normalnej wilgotności względnej (około 50%) normalnie ubrany dorosły człowiek nie doznaje wrażenia ani ciepła ani chłodu.

Z polskiego na nasze – jest mu „w sam raz”.

Wyposażenie

Rury grzewcze mogą być wykonane z trzech materiałów – stali, miedzi czy tworzywa sztucznego. Głównym kryterium doboru jest maksymalna temperatura wody, jaka będzie przez nie płynęła. Jeśli przewidujemy, że może ona osiągać 90° Celsjusza (maksymalnie powinna osiągać nie więcej niż 95 stopni), to powinniśmy zrezygnować z tworzywa sztucznego. Wówczas lepiej jest wybrać rury stalowe lub miedziane.

Na te ostatnie dodatkowo warto się zdecydować w momencie, gdy nasze rury grzewcze centralnego ogrzewania będą w dużej części biegły na zewnątrz ścian i zależy nam na estetyce. Ponadto przewaga rur miedzianych nad stalowymi polega na ich mniejszej podatności na korozję i lekkości. Warto jednak pamiętać, że pod wpływem wysokiej temperatury rury miedziane bez dodatkowego zabezpieczenia znacznie wydłużają się i mogą przepuszczać tlen.

Kotły i grzejniki, czyli podstawa instalacji centralnego ogrzewania

Jednak podstawą systemu CO są kotły grzewcze i grzejniki, potocznie zwane kaloryferami. Szczegółowe omówienie ich rodzajów i zastosowania to temat na zupełnie inna, długą rozprawę, jednak w tym miejscu warto zauważyć, że są to elementy, które powinny ze sobą doskonale współdziałać. Ile razy Twoi znajomi zastanawiali się, dlaczego mimo kupienia bardzo drogiego kotła grzewczego i jednych z najdroższych grzejników system jest zawodny? Jest nieszczelny, traci sporo ciepła ulega innym usterkom?

Przede wszystkim nie należy się kierować modą i tym, co akurat radzą niewykwalifikowaniu w hydraulice znajomi. Należy zaufać fachowej firmie montażowej, która dobierze odpowiednie elementy systemu grzewczego i sprawnie ułoży go w Twoim domu.

Na co zwracać uwagę ?

Często bywa tak, że kiedy stawiamy czoła jakiemuś wyzwaniu, to początkowo wydaje się ono dużo łatwiejsze niż pokazuje to rzeczywistość. Skądś to znacie, prawda? Szkoła, praca, nowy związek, wszystko wiąże się z nowymi wyzwaniami i choć początkowo jesteśmy pełni optymizmu, później musimy się zmierzyć z kilkoma trudnymi wyborami.

Dziś nie będziemy roztrząsać tak szerokich kwestii jak te powyżej, ale udowodnimy, że podczas budowy domu również musimy zwrócić uwagę na mnóstwo różnych czynników. Udowodnimy to na przykładzie doboru odpowiedniej instalacji centralnego ogrzewania.

TOP