NASZA OFERTA

1 Sprzedaż kotłów, grzejników renomowanych marek: Viessmann, Vaillant, Rakoczy oraz Purmo.
2 Montaż - oferujemy bezpłatny montaż elementów centralnego ogrzewania.
3 Akcesoria

Zajmujemy się sprzedażą i montażem kotłów, grzejników centralnego ogrzewania na terenie województwa mazowieckiego. Wielokrotnie realizowaliśmy zlecenia montażowe w takich miastach jak: Warszawa, Piaseczno, Radom, Ostrołęka, Płock, Siedlce, Ciechanów, Mława oraz wiele innych.

OBSŁUGA KLIENTA

Pon-Pt 8:00 - 17:00
Sob - 9:00AM-15:00
tel. 795-262-323
e-mail: [email protected]

Zalety kotłów indukcyjnych

jak działa taki kocioł

Dbając o środowisko, należy wybierać takie rozwiązania, które podczas pracy emitują jak najmniej zanieczyszczeń. Jeżeli chodzi o ogrzewanie, to tutaj jednym z bardziej ekologicznych sposobów jest kocioł indukcyjny. Ten rodzaj pieca ma wiele innych zalet. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w ogrzewanie z wykorzystaniem kotła indukcyjnego. 

Jak działa piec indukcyjny?

Zanim poznamy zalety kotłów indukcyjnych, najpierw warto poznać zasadę ich działania. Piec indukcyjny to nic innego jak piec elektryczny. Wsad pieca jest ogrzewany poprzez przepływ prądów wirowych wzbudzonych poprzez zjawisko indukcji elektromagnetycznej. Ze względu na budowę rozróżniamy piece indukcyjne rdzeniowe oraz bezrdzeniowe. Piece rdzeniowe mają w sobie rdzeń magnetyczny, są zasilanie prądem przemiennym o małej częstotliwości i to one są stosowane do ogrzewania domów. Co ważne, ogrzewany płyn nie ma bezpośredniego kontaktu z elementami podłączonymi do prądu.

Piece indukcyjne mogą osiągnąć maksymalną temperaturę w okolicach 80-85 stopni Celsjusza.

piec indukcyjny jest eko

Zalety kotłów indukcyjnych

Piece indukcyjne są wydajne i mają szerokie zastosowanie. Mogą służyć do ogrzewania domów jednorodzinnych, lokali mieszkalnych oraz użytkowych, bloków mieszkalnych, zakładów produkcyjnych, hal, szklarni, czy nawet basenów i zbiorników wodnych. Jest to ekologiczne rozwiązanie, ponieważ korzystając z energii elektrycznej do ogrzania domu, nie produkujemy dodatkowych spalin w swoim otoczeniu.

Kotły indukcyjne są dosyć proste w montażu i instalacji. Możemy podłączyć je do ogrzewania centralnego. Co ważne, zajmują mało miejsca. Podczas pracy praktycznie wcale nie wytwarzają hałasu. Do zasilania potrzebują jedynie energii elektrycznej, co jednocześnie zwalnia miejsce, które zająłby opał potrzebny do innego rodzaju pieca.

Za tym idzie również brak komina oraz wentylacji. Nie ma ryzyka wydostawania się tlenku węgla, tak jak jest to w przypadku innych rodzajów kotłów CO.

W tego rodzaju kotłach mamy wygodne sterowanie elektroniczne. Nie ma w nim części mechanicznych. To rozwiązanie jest wygodne i bezpieczne. Nie ma również zagrożenia wybuchem.

Odpowiednie zakupy

Zanim zakupimy piec indukcyjny, zwróćmy uwagę na to, czy producent zapewnia nam regularne, ścisłe kontrole sprawności pieca. Czy w zakupionym modelu istnieje możliwość zmiany mocy grzewczej bez konieczności wymiany całego pieca. Dobrze jest wybrać model współpracujący z fotowoltaiką, pompami ciepła, czy układem solarnym. Takie połączenie pozwoli nam zminimalizować koszty ogrzewania budynków do minimum.

Wady kotłów indukcyjnych

Niestety nie ma w 100% idealnych rozwiązań. Każde z nich ma jakieś zalety i wady. Tak jest również w przypadku kotła indukcyjnego. Tutaj największą wadą tego rozwiązania jest dosyć wysoki koszt urządzenia, ale z czasem zwraca się w postaci mniejszych kosztów ogrzewania domu.

Kocioł indukcyjny to ekologiczne rozwiązanie, które nie zajmuje dużo miejsca, a przy produkcji ciepła nie emituje zanieczyszczeń. Jednak zanim go zainstalujemy, najpierw zastanówmy się, czy dom ma odpowiednią izolację termiczną. Minimalizując straty ciepła w domu poprzez wymianę nieszczelnych okien, czy ocieplając strop i ściany zatrzymujemy wyższą temperaturę dłużej. Kocioł indukcyjny zalecany jest przede wszystkim w budynkach z bardzo dobrą izolacją cieplną.

Wtedy takie rozwiązanie ma sens, a koszty ogrzewania osiągają najniższy poziom.

TOP