NASZA OFERTA

1 Sprzedaż kotłów, grzejników renomowanych marek: Viessmann, Vaillant, Rakoczy oraz Purmo.
2 Montaż - oferujemy bezpłatny montaż elementów centralnego ogrzewania.
3 Akcesoria

Zajmujemy się sprzedażą i montażem kotłów, grzejników centralnego ogrzewania na terenie województwa mazowieckiego. Wielokrotnie realizowaliśmy zlecenia montażowe w takich miastach jak: Warszawa, Piaseczno, Radom, Ostrołęka, Płock, Siedlce, Ciechanów, Mława oraz wiele innych.

OBSŁUGA KLIENTA

Pon-Pt 8:00 - 17:00
Sob - 9:00AM-15:00
tel. 795-262-323
e-mail: [email protected]

Uzdatnianie wody

Aby doprowadzić wodę do stanu czystości wymaganego dla danego zastosowania, konieczne jest zastosowanie specjalnych urządzeń lub systemów. Obecnie uzdatnianie wody odbywać się może w sposób przyjazny dla środowiska, jednocześnie z zachowaniem cennych składników mineralnych w przypadku wody pitnej. Uzdatniana jest jednak również woda do celów przemysłowych, do zastosowań przemysłowych i innych.

Wiodący producenci dbają o efektywność swoich urządzeń, co widać również na przykładzie naszego asortymentu.

Co warto wiedzieć o uzdatnianiu wody z pomocą dostępnych rozwiązań

Z uzdatnianiem wody oraz jej zmiękczaniem wiąże się szereg działań dotyczących montażu danego systemu, lecz później korzystanie z lepszej jakościowo wody jest niemal bezobsługowe. Filtry lub złoża neutralizujące działają samoczynnie, a ich wymiana może być przewidziana w znacznie dłuższych odstępach czasu niż ma to miejsce podczas użytkowania zwykłych dzbanków domowych.

W przypadku złóż katalitycznych wymiana jest konieczna dopiero po 10-15 latach.

Najpopularniejsze dostępne na rynku propozycje przedstawimy kilka przykładów z naszego asortymentu z wyszczególnieniem producentów.

BWT – technologia uzdatniania wody dla domu, przemysłu i usług

W tworzeniu gamy ofertowej marki BWT (Best Water Technology) zadbano o uzdatnianie wody pitnej, ale również o wodę dla przemysłu farmaceutycznego – ultraczystą, stosowaną w produkcji leków, kosmetyków, szkła. BWT to między innymi:

 • filtracja mechaniczna – skuteczne usuwanie cząstek stałych w postaci piasku, blaszek rdzy i innych, znajdujących się w wodzie studziennej i z wodociągów; przykładowe urządzenia:
  • BWT Infinity A/AP (do wody zimnej i ciepłej),
  • BWT Protector BW (woda do 30oC);
 • zmiękczanie – woda staje się odczuwalnie bardziej miękka, „perłowa”, co jest odczuwalne podczas kąpieli i pod prysznicem, jak też w miękkości pranych ubrań; przykładowe urządzenia:
  • BWT AQUA Perla (dwukolumnowe),
  • BWT AQA Viseo (jednokolumnowe);
 • odmanganianie i odżelazianie – podwyższona zawartość manganu i żelaza w wodach podziemnych, zwłaszcza z przydomowych studni sprawia, że uzasadniona staje się potrzeba dostosowania jakości wody do potrzeb domowników; przykładowe urządzenia:
  • BWT ERF-Greensand 77 – materiał filtracyjny to podsypka żwirowa (płukanie wstępne, głównym składnikiem jest krzemionka) oraz złoże Greensand Plus (masa katalityczna, która działa na zasadzie oksydacji i filtracji),
  • BWT ERF-Pyrolox – tutaj również proces wstępnej filtracji odbywa się z udziałem podsypki żwirowej, natomiast dalsza filtracja zachodzi w obecności złoża Pyrolox, czyli naturalnej manganowej rudy kopalnianej.

Wśród propozycji BWT znajdują się również systemy do filtracji na węglu aktywnym, uzdatniania wody grzewczej oraz demineralizacji.

Propozycje JUDO. Filtry mechaniczne, urządzenia uszlachetniające

Również firma JUDO proponuje ciekawe i skuteczne udogodnienia związane z uzdatnianiem wody. Najpopularniejsze opcje to:

 • filtry mechaniczne – z płukaniem wstecznym obsługiwanym ręcznie (przykładowy model: PROFI-PLUS DN 65 – 200) lub automatycznie (przykładowy model: PROFIMAT DN 65 – 200),
 • systemy ochrony przed kamieniem – chroni instalacje domowe przed osadami z wapnia; generator mikrokryształów pracuje w oparciu o zjawisko elektrolizy (model: JUDO BIOSTAT-COMBI),
 • zestawy do zmiękczania wody – mogą zawierać żywicę jonowymienną; występują w wersji dwukolumnowej (JM-DX 1000 – 2000) lub trójkolumnowej (JM-DX 1000 – 2000 T),
 • systemy uzdatniania wody obiegowej – to między innymi filtry mechaniczne z płukaniem wstecznym i systemem odpowietrzającym(JUDO HEIFI-TOP) oraz stacja regeneracyjna (JUDO HEIFI-SOFT),
 • systemy Wellnes– za sprawą obecności kamieni szlachetnych nadają wodzie pierwotny charakter, dzięki czemu staje się ona uszlachetniona, podobna do wody źródlanej (przykład: JUDO JU-WEL Amethyst z kryształami ametystu).

Wprowadzanie na rynek nowych, przyszłościowych technologii to sposób, aby ułatwiać użytkownikom indywidualnym oraz przedsiębiorstwom pobór wody o najlepszych możliwych właściwościach.

Uzdatnianie wody z marką SOLTER

Trzecią spośród firm, której systemy uzdatniania wody oferujemy naszym Klientom w Białymstoku, jest SOLTER. Problem nadmiernej twardości wody spowodowany obecnością szkodliwych soli wapnia i magnezu, rozwiązany został poprzez wymianą jonową. Odpowiedzialne za twardość wody jony wapnia (Ca²+) oraz magnezu (Mg²+) wymieniane są na jony sodu (Na+).

Propozycja firmy to 3 urządzenia, każdy o innym stopniu wydajności, dobierane zależnie od liczby domowników lub innych użytkowników:

 • SOLTER 10 – przepływ maksymalny ciągły to 1500 l/h, urządzenie polecane jest do domostw z liczbą mieszkańców nie większą niż dwoje,
 • SOLTER 15 – przepływ maksymalny ciągły to 2100 l/h, więc może być stosowany w większych gospodarstwach domowych, od 2 do 4 mieszkańców,
 • SOLTER 22 – przepływ maksymalny ciągły wynosi 2700 l/h, dlatego system sprawdza się w domach zamieszkałych przez 4-6 osób.

Stawiając na higienę oraz zdrowie, warto wybrać jedno z powyższych rozwiązań, a montaż powierzyć profesjonalistom.

Optymalna twardość wody i odgórne regulacje

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, dopuszczalna twardość to 60–500 mg CaCO³/l, gdzie 60 mg węglanu wapnia oznacza wodę bardzo miękką, a 500 – bardzo twardą. Niezbędne są zatem systemy uzdatniania wody zwłaszcza tam, gdzie walory smakowe lub użytkowe wody można znacznie poprawić.

Nasza firma Kotły i Grzejniki mieści się w miejscowości Szczaki, niedaleko Warszawy. Nasza oferta produktów do uzdatniania wody jest bardzo szeroka. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z propozycjami. Zapewniamy dostęp do uzdatniaczy wody najlepszej klasy.

TOP